Areszt za groźby i niestosowanie się do środków zapobiegawczych

Dwa miesiące spędzi w areszcie 64-latek, który znęcał się nad osobami najbliższymi i zlekceważył środki zapobiegawcze. Sąd Rejonowy w Pułtusku na wniosek prokuratury zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie. Postępowanie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pułtusku.

W tym miesiącu mundurowi z Komisariatu Policji w Nasielsku po raz kolejny zostali wezwani na interwencję domową do Popowa Północ. Na miejscu zastali dobrze im znanego 64- latka. Mieszkaniec gminy Nasielsk zlekceważył postanowienie o zastosowaniu wobec niego środków zapobiegawczych, a ponadto po raz kolejny groził pozbawieniem życia swoim domownikom. Wcześniej 64- latek będąc pod wpływem alkoholu znęcał się psychicznie nad osobami najbliższymi, wobec czego Prokuratura Rejonowa w Pułtusku zastosowała wobec niego środki zapobiegawcze, do których jednak mężczyzna się nie zastosował.

Sąd Rejonowy w Pułtusku przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec podejrzanego najsurowszy środek zapobiegawczy i zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Najbliższe 2 miesiące mężczyzna spędzi teraz w więzieniu. Zgodnie z kodeksem karnym, kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności do lat 5. Postępowanie w tej sprawie jest nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową w Pułtusku.

asp. sztab. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.