Areszt za rozbój na 76-latku

Zaangażowanie i wzorowa praca czosnowskich mundurowych doprowadziła do zatrzymania 47- latka, podejrzanego o dokonanie rozboju na starszym mężczyźnie. Decyzją nowodworskiego sądu, na wniosek prokuratora, podejrzany trafił do aresztu na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Postępowanie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

W ubiegłym tygodniu, do funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Czosnowie wpłynęło zgłoszenie o rozboju w Wilkowie Polskim. Mundurowi natychmiast udali się na miejsce, gdzie ustalili przebieg zdarzenia. 76- letni pokrzywdzony wrócił tego dnia ze sklepu. Kiedy wchodził do garażu, nieznany sprawca zaszedł go od tyłu, zarzucił mu na głowę kurtkę doprowadzając do stanu bezbronności, a następnie ukradł mu z kieszeni pieniądze. Po całym zdarzeniu sprawca zamknął pokrzywdzonego w pomieszczeniu, zakładając kłódkę na drzwi i oddalił się.

Mundurowi z Komisariatu Policji w Czosnowie niezwłocznie podjęli działania, których celem było ustalenie zarówno danych personalnych sprawcy jak też miejsca gdzie aktualnie przebywa. W wyniku doskonałej pracy funkcjonariuszy, zaledwie kilka godzin po zdarzeniu policjanci dokonali zatrzymania 47- latka bez stałego miejsca zamieszkania, przebywającego czasowo na terenie gminy Leoncin. Był pijany, w organizmie miał 2 promile alkoholu.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie zarzutu zatrzymanemu mężczyźnie. Podejrzany do wszystkiego sie przyznał, twierdząc, że pieniądze były mu potrzebne na spłacenie długu za papierosy, a za resztę gotówki przeznaczył na lody, chipsy i piwo.

Na wniosek nowodworskiej prokuratury, sąd aresztował podejrzanego na okres najbliższych 3 miesięcy. Grozi mu kara do 12 lat więzienia. Postępowanie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.