Areszt za znęcanie

Mundurowi z Nasielska zatrzymali mężczyznę, który znęcał się nad swoją matką. 30-latek będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury i był agresywny. Pułtuska prokuratura złożyła wniosek o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Decyzją sądu mężczyzna najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Mundurowi z Komisariatu Policji w Nasielsku interweniowali w jednej z miejscowości na terenie gminy. O pomoc poprosiła kobieta, której syn urządził w domu awanturę. Jak ustalili policjanci, mężczyzna już od lutego 2021 r. znęcał się psychicznie nad swoją matką. Nietrzeźwy 30-latek wszczynał awantury, podczas których wyzywał kobietę słowami wulgarnymi, niszczył i uszkadzał rzeczy codziennego użytku, a także zastraszał, niepokoił i zakłócał spoczynek nocny 50-latki. Mundurowi, którzy przyjechali na miejsce zatrzymali agresywnego mężczyznę.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Nasielscy śledczy zebrali w tej sprawie materiał dowodowy. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut znęcania się nad osobą najbliższą. Pułtuski sąd przychylił się do wniosku miejscowej prokuratury i zastosował wobec mężczyzny tymczasowe aresztowanie, na okres 2 miesięcy. Zgodnie z kodeksem karnym 30-latkowi grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. sztab. Joanna Wielocha

Zobacz również