Areszt zamiast przelewu w dolarach

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki Warszawa-Modlin wylegitymowali pięciu cudzoziemców poruszających się pojazdem osobowym. Kierowca, 37-letni obywatel Rumunii świadczył usługi przewozu osób. Skusił się na zlecenie przewozu cudzoziemców, którzy wcześniej przekroczyli granicę RP.

Mężczyzna oświadczył, że zlecenie znalazł na jednym z popularnych portali internetowych. Za jego wykonanie miał otrzymać ponad 1 tys. dolarów. Przewożona przez niego czwórka obcokrajowców, to osoby podające się za obywateli Bangladeszu, którzy nielegalnie przedostali się do Polski i próbowali dojechać do Niemiec. Żaden z nich nie posiadał przy sobie dokumentów tożsamości.

Wszyscy został zatrzymani i przewiezieni do siedziby placówki w celu prowadzenia dalszych czynności. Obywatel Rumunii podejrzany o udzielenie pomocy przy nielegalnym przekroczeniu granicy państwowej RP, na podstawie wydanego postanowienia przez Sąd Rejonowy w Wyszkowie, trafił do aresztu na okres 3 miesięcy.

Wobec czwórki cudzoziemców, którzy nie posiadali przy sobie dokumentów tożsamości, Komendant Placówki Straży Granicznej Warszawa – Modlin wszczął z urzędu postępowanie administracyjne w sprawie zobowiązania do powrotu.

Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim II Wydział Karny wydał postanowienia o umieszczeniu czterech obywateli Bangladeszu w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Lesznowoli na okres 3 miesięcy.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.