Bezpieczne ferie w powiecie nowodworskim

Policjantki z nowodworskiej komendy rozmawiały z uczniami Szkoły Podstawowej w Goławicach Pierwszych. Aby wypoczynek był nie tylko interesujący, ale przede wszystkim bezpieczny, funkcjonariuszki przypomniały dzieciom o tym, jak uniknąć niebezpiecznych sytuacji podczas zimowych ferii.

Funkcjonariuszki Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim spotkały się z uczniami klas I-III Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Goławicach Pierwszych. Policjantki podczas prelekcji omówiły podstawowe zasady bezpieczeństwa, przypomniały o prawidłowych zachowaniach w domu, na podwórku i podczas zabaw na świeżym powietrzu. W trakcie spotkania zwróciły szczególną uwagę na zachowanie ostrożności podczas korzystania z lodowisk. Wszystko to w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Bezpieczne ferie 2024”.

Spotkanie było również okazją do zachęcenia dzieci, do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym pn. „Śnieżny dekalog”. W celu utrwalenia przekazanej podczas spotkania wiedzy, dzieci otrzymały ulotki z zasadami bezpiecznego korzystania ze stoku. Uczniowie z zaangażowaniem uczesniczyli w zajęciach, zadając wiele ważnych i ciekawych pytań.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.