Biegiem do Koszar!

21 maja 2022 roku w Twierdzy Modlin odbędzie się piąta edycja nocnej imprezy biegowej, której trasa została wytyczona między innymi wewnątrz Koszar Obronnych nazywanych najdłuższym budynkiem Europy. Biegiem do koszar! to jedyny na świecie bieg, którego pięciokilometrowy odcinek został wytyczony niemal w całości w budynku. Koszary Obronne nazywane najdłuższym budynkiem w Europie to wielokondygnacyjna zabytkowa budowla o długości 2250 metrów, znajdująca się zaledwie 34 km od Warszawy.

21 maja 2022 roku nie jest przypadkową datą. Jest to rocznica rozpoczęcia walk na górze Św. Anny w czasie III powstania śląskiego, w którym brali udział kadeci z Korpusu Kadetów nr 2 w Modlinie. Na pamiątkę ich heroicznej postawy Marszałek Józef Piłsudski ustanowił dzień 21 maja oficjalnym Dniem Kadeta. Jest on obchodzony do dziś.

Jaki jest temat przewodni?
Medale, koszulki i inne gadżety, które przewidzieliśmy w tegorocznej edycji biegu będą nawiązywały do symboli Korpusu Kadetów nr 2 w Modlinie. Obchodzimy wspólnie dzień kadeta, wspominając historię napisaną przez tych młodych bohaterów.

Jaki dystans?
W tym roku postanowiliśmy Was zaskoczyć i rozszerzyć formułę biegu. W biegu pierwszy raz będą mogły wziąć również dzieci w specjalnie przygotowanej formule i trasie) Dorośli mogą zapisać się na dwa różne dystanse tj. 5 km i 10 km (trasa 10 km ma indywidualny przebieg, nie biegniemy 2 razy pętli 5 km).

Jakie atrakcje?
Jeśli uczestniczyliście w poprzednich edycjach to wiecie, że u nas jest mocno historycznie i na wojskowo. W tym roku chcemy tak samo, tylko jeszcze bardziej. Na trasę wrócą atrakcje w postaci żołnierzy, dymu i ognia. Po biegu oczywiście grochówka dla wszystkich a w bufecie dla chętnych zimne garnizonowe.

O której i gdzie start?
Baza biegu będzie zlokalizowana obok Centrum Edukacji Historycznej, które znajduje się przy ul. gen. Józefa Bema, przed wejściem na teren dziedzińca koszar. Starty będą odbywały się od godziny 17:00 w falach po 10 uczestników. Biegi dla dzieci wystartują wcześniej.
Jeśli macie jakieś pytania lub chcecie porozmawiać z innymi uczestnikami, zapraszamy Was na nowopowstałą grupę „Dzień Dobry Modlin” gdzie można nas spotkać i gdzie będziemy zamieszczać wszystkie informacje dotyczące biegu.

Wirtualny Nowy Dwór objął patronat medialny nad biegiem.

Link:https://www.facebook.com/groups/264418271763171

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.