Budowa ścieżek rowerowych

Rozpoczęła się budowa ścieżek rowerowych na terenie gminy Pomiechówek. Docelowo ma ich powstać ok. 25 km. Zadanie realizowane jest z programu „Rozwój zrównoważonej multimodalnej mobilności w Gminie Pomiechówek i obszarze funkcjonalnym Warszawy”. W jego zakres wchodzi między innymi przebudowa drogi gminnej 240522W – ulicy Wczasowej w zakresie budowy ścieżki pieszo-rowerowej o szerokości 2,5 m i długości 165 m, a także poszerzenia istniejącej już jezdni o 1 m. Wykonawcą jest firma TOMBUD z Wieliszewa, a koszt wykonania wynosi 220 761,00 zł. Obecnie trwają prace związane z poszerzeniem jezdni i układaniem kostki w ciągu pieszo-rowerowym.

Równolegle trwają prace przy ulicy Sportowej w miejscowości Pomiechówek. Wykonawca – firma TRANSPORT TOWARÓW Krzysztof Ziemiecki z Pomiechówka realizuje obecnie prace związane z budową chodnika o szerokości zmiennej 1-1,5 m i długości 965 m, a także ścieżki rowerowej o szerokości 2 m. Zakres prac obejmuje ponadto przebudowę istniejących zjazdów na posesje oraz utwardzenie nawierzchni jezdni o szerokości 4,25 m i długości 115 m wraz z wydzielonym ciągiem rowerowym o szerokości 2 m. Koszt wykonania: 1 023 146,44 zł.

Kolejne ciągi pieszo-rowerowe powstają przy ulicy Przytorowej i Kolejowej w Pomiechówku. Wykonawcą jest firma TIT BRUK Tomasz Knopik z Nowego Miasta. Zakres obejmuje budowę ścieżki pieszo-rowerowej o szerokości 2,5 m i długości 1100 m. Obecnie trwają prace przygotowawcze pod budowę ciągu na ulicy Kolejowej. Koszt wykonania: 1 348 357,21 zł.

W niedalekiej przyszłości rozpoczną się także prace związane z budową chodnika wzdłuż ulicy Ludowej w Pomiechówku. Wykonawcą jest firma Marzena Zofia Kucińska BLIŹNIACZEK z Gąsocina. Zakres prac obejmie budowę chodnika o szerokości 1,0 m i długości 580 m wraz z przebudową istniejących zjazdów na posesje. Koszt wykonania: 107 144,07 zł.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.