OSP Psucin

Wsparcie samorządu Mazowsza dla jednostek OSP w powiecie nowodworskim

Radni województwa mazowieckiego podjęli decyzję o przekazaniu wsparcia dla mazowieckich jednostek OSP. Strażacy ochotnicy z Mazowsza zostaną doposażeni w profesjonalny sprzęt i lekkie samochody ratownicze. W sumie pomoc w wysokości 7,6 mln zł trafi do 337 jednostek OSP. Wsparcie otrzymają również druhowie z powiatu nowodworskiego.

Stop Pożarom Traw

Zima dobiega końca, a wraz z nią odchodzą śniegi, mrozy, zaczyna się robić coraz cieplej, a co za tym idzie – coraz bardziej sucho. W parkach, lasach, na łąkach zaczyna się odsłaniać sucha roślinność, która w okresie wiosennym jest niestety podatna na pożary. Te jednak nie wybuchają same z siebie – w większości przypadków winnym powstania tych pożarów jest człowiek. Dlatego jak każdego roku Straż Pożarna rusza z kampanią informacyjną pod hasłem “Stop pożarom traw”.

Nasielsk: Zwarcie instalacji elektrycznej. LPR w akcji

W środę (8.04) chwilę przed godziną 13 w jednym z domów jednorodzinnych w Nasielsku przy ul. Kolejowej miało dojść do wybuchu butli z gazem. Na miejscu okazało się, że doszło do zwarcia instalacji elektrycznej i poparzenia 59-letniego mężczyzny. Na miejsce przyleciał również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.