UG Zakroczym

Fala wezbraniowa na Wiśle. Stan wody przekroczył 500 cm

Fala wezbraniowa na Wiśle dociera do Mazowsza. W niedzielę (26.05) posterunek limnigraficzny Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Modlinie odnotował o godzinie 12:40 stan wody na poziomie 500 cm. W ciągu dwóch dni poziom wody podniósł się o prawie 150 cm.

Zakroczym: Burmistrz pozwał byłego redaktora

Burmistrz Zakroczymia Artur Ciecierski we wtorek (15.01) w Sądzie Rejonowym w Nowym Dworze Mazowieckim, złożył prywatny akt oskarżenia przeciwko byłemu redaktorowi Tygodnika Nowodworskiego Adamowi B. W akcie oskarżenia wskazano 13 artykułów autorstwa oskarżonego, który miał umyślnie pomówić Artura Ciecierskiego pełniącego w czasie publikacji artykułów funkcję Burmistrza Zakroczymia.

VIII Zakroczymskie Kolędowanie 2019

W klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów w Zakroczymiu 5 stycznia odbyło się coroczne VIII już Zakroczymskie Kolędowanie. Przed publicznością wystąpili wychowankowie sekcji wokalnej Gminnego Ośrodka Kultury pod kierunkiem Alicji Kabacińskiej, rodzina Dudziejów  z księdzem Jackiem Zakrzewskim, chór Gregorianie oraz burmistrz Artur Ciecierski wraz z sekcją gitarową GOK pod kierunkiem Cezarego Męzińskiego.