Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Emolinek: Skarga gminy na postanowienie kuratora prawomocna

Wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego uznający skargę gminy Zakroczym na postanowienie kuratora i podtrzymujące je w mocy postanowienie ministra edukacji narodowej w sprawie wydania negatywnych opinii dotyczących zamiaru likwidacji szkoły podstawowej w Emolinku stał się prawomocny w związku z nie złożeniem skargi kasacyjnej do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Oznacza to, że gmina przeprowadziła procedurę zamiaru likwidacji szkoły zgodnie z prawem a ww. organy wydały swoje postanowienia z naruszeniem prawa.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w swoim uzasadnieniu zauważył, że jeśli samorząd działa zgodnie z prawem żaden organ administracji rządowej nie ma prawa w jego działania i realizacje zadań własnych ingerować. Nie można bowiem wydając negatywne opinie kierować się polityką państwa a tylko i wyłącznie należy respektować prawo i badać czy samorząd podejmuje działania zgodnie z prawem.

Obecnie Gmina Zakroczym przygotowuje i wkrótce skieruje do sądu pozew w stosunku do Skarbu Państwa, którego reprezentuje wojewoda o odszkodowanie w związku z utrzymanie przez gminę przez rok szkolny 2020/2021 pustej szkoły.

– Tak jak wypowiadałem się i pisałem wcześniej. Doprowadzę tę sprawę do końca. Nie chodzi tylko o pieniądze publiczne. Samorząd to samorząd. Zrobię to właśnie dla samorządów – poinformował na facebooku burmistrz Zakroczymia Artur Ciecierski.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.