Trafił do aresztu bo zlekceważył wyrok sądu

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 65-latek, który znęcał się nad osobą najbliższą i nie zastosował do środków zapobiegawczych. Działał w warunkach recydywy. Nowodworski sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie. Postępowanie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

Kilka dni temu policjanci z Komisariatu Policji w Zakroczymiu zostali wezwani na interwencję do Emolinka. Na miejscu zastali znanego im dobrze 65- latka. Mężczyźnie już nie pierwszy raz zdarzyło się popaść w konflikt z prawem. Tym razem mieszkaniec gminy Zakroczym nie dość, że znęcał się nad osobą najbliższą to jeszcze nie zastosował do orzeczonych prawomocnym wyrokiem sądu zakazów.

65- latek będąc pod wpływem alkoholu stosował przemoc psychiczną wobec swojej żony. Na domiar złego mężczyzna nie zastosował się do orzeczonego przez nowodworski sąd zakazu kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonej, obowiązującego do X 2024 r. Wszystko to w warunkach recydywy.

Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec podejrzanego najsurowszy środek zapobiegawczy o charakterze izolacyjnym, i zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Najbliższe 3 miesiące mężczyzna spędzi teraz w jednostce penitencjarnej.

Zgodnie z kodeksem karnym, za znęcanie się nad osobą najbliższą grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast za działanie w warunkach recydywy sąd może wymierzyć karę przewidzianą za przypisane sprawcy przestępstwo w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

Postępowanie w tej sprawie jest nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową w Nowym Dworze Mazowieckim.

asp. sztab. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.