Stracili prawo jazdy za nadmierną prędkość

Policjanci wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli trzech kierowców, którzy na obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Na najbliższe 3 miesiące stracili uprawnienia do kierowania. Dodatkowo mundurowi nałożyli na każdego z nich mandat, a do ich kont dopisano po 10 pkt. karnych.

1 października 2021 r. o godz. 11:00 funkcjonariusz nowodworskiej drogówki zatrzymał do kontroli kierowcę ciężarowego citroena. 18-latek w terenie zabudowanym pędził aż 129 km/h, tym samym przekraczając dozwoloną prędkość o 79 km/h. Mieszkaniec Jabłonny na najbliższe 3 miesiące musiał pożegnać się z prawem jazdy. Ponadto został ukarany mandatem w wysokości 500 zł i 10 pkt. karnymi. Policjant zatrzymał również dowód rejestracyjny citroena, za pękniętą szybę czołową w pojeździe.

Dwa dni później, o godz. 23:00 na drodze nr 62 w Emolinku gm. Zakroczym, policjanci ruchu drogowego podjęli interwencję wobec kierowcy seata. 24-latek z Gostynina na obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, jechał z prędkością aż 110 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy, nałożyli mandat w kwocie 400 zł, a do konta dopisali 10 pkt karnych.

Wczoraj po godz. 21:00, również na drodze nr 62 w Emolinku, policjanci z nowodworskiego ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę, który w terenie zabudowanym znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. 36-latek z Sierpca, na obszarze, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, jechał Peugeotem z prędkością 101 km/h. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na okres 3 miesięcy, nałożyli mandat karny w wysokości 400 zł oraz 10 pkt. karnych.

Apelujemy do kierowców o ostrożność i rozsądek na drodze. Nadmierna prędkość nadal jest główną przyczyną wypadków drogowych.

asp. sztab. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.