Rekordzista miał ponad 3 promile alkoholu

Wczoraj nowodworscy patrolowcy zatrzymali do kontroli nietrzeźwego rowerzystę. 36-latek w wydychanym powietrzu miał ponad 3 promile alkoholu. 2 dni wcześniej inny rowerzysta z terenu gminy Pomiechówek kierował jednośladem, mając w organizmie 1, 5 promila alkoholu. Mundurowi nałożyli na nich mandaty karne i zakazali dalszej jazdy. Policja apeluje o rozsądek i odpowiedzialność na drodze.

Wczoraj po południu, funkcjonariusze Wydziału Prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim zauważyli na ul. Bohaterów Modlina rowerzystę. Mężczyzna kierujący po drodze publicznej jednośladem, miał trudności z utrzymaniem prostego toru jazdy. Funkcjonariusze natychmiast zareagowali, wszystko bowiem wskazywało, że może on być pijany. Już na początku kontroli mundurowi wyczuli od mieszkańca powiatu płońskiego woń alkoholu. Zbadali więc jego stan trzeźwości. Okazało się, że 36-latek w wydychanym powietrzu miał 3,2 promila alkoholu. Policjanci nałożyli na mężczyznę mandat karny w wysokości 500 zł oraz zakazali dalszej jazdy.

5 października br. po godz. 21:00 w ręce policjantów nowodworskiej drogówki wpadł kolejny rowerzysta. W Nowym Modlinie 57-latek z gminy Pomiechówek, kierował po drodze publicznej rowerem, będąc w stanie nietrzeźwości. Policjanci podjęli wobec niego kontrolę drogową. Przeprowadzone na miejscu badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie mężczyzny blisko 1,5 promila alkoholu. Funkcjonariusze zakazali mu dalszej jazdy i ukarali mandatem w kwocie 500 zł.

Policja po raz kolejny apeluje do niechronionych uczestników ruchu drogowego o rozsądek i wyobraźnię na drodze. Lekkomyślność jaką jest spożywanie alkoholu, a następnie wsiadanie za kierownicę może się skończyć utratą zdrowia, a nawet życia.

asp. sztab. Joanna Wielocha