Kierował mając zakaz i 2 promile

Policjanci z nasielskiego komisariatu w pierwszy dzień świąt wielkanocnych zatrzymali pijanego 26- latka. Mężczyzna kierował oplem mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Grozi mu do 5 lat więzienia. Postępowanie nadzorowane jest przez Prokuraturę Rejonową w Pułtusku.

W niedzielę o godz. 21:30, policjanci z Komisariatu Policji w Nasielsku na ul. Przemysłowej zatrzymali do kontroli drogowej opla. Pojazd nie trzymał prostego toru jazdy. Funkcjonariusze podejrzewali, że kierujący nim mężczyzna może być pijany. Już na początku interwencji wyczuli od niego zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości obywatela Mołdawii, potwierdziło przypuszczenia mundurowych. 26- latek w wydychanym powietrzu miał ponad 2 promile alkoholu.

Żeby tego było mało, okazało się, że mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Został przez policjantów zatrzymany. Noc spędził w policyjnym areszcie. Pojazd, którym kierował odholowano. Za niestosowanie się do sądowego zakazu oraz kierowanie pojazdem mechanicznym znajdując się w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie jest nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową w Pułtusku.

asp. sztab. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.