Nocna jazda z 2 promilami

W nocy z 17/18 kwietnia br. policjanci nowodworskiej prewencji zatrzymali nietrzeźwego 21- latka. Siedzący za kierownicą bmw obywatel Ukrainy miał 2,3 promila alkoholu. Trafił do policyjnego aresztu. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego znajdując się w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim.

W poniedziałek około godz. 1:30, funkcjonariusze Wydziału Prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim patrolowali ul. Przemysłową. W pewnym momencie zauważyli pojazd bmw, którego kierujący jechał tzw. „wężykiem”. Mundurowi postanowili zatrzymać auto do kontroli drogowej. Po podjęciu interwencji szybko okazało się, że kierowca jest pijany. 21- letni obywatel Ukrainy został poddany badaniu stanu trzeźwości, które wykazało, że w wydychanym powietrzu ma 2,3 promila alkoholu.

Mężczyzna noc spędził w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty i przyznał się do ich popełnienia. Zgodnie z kodeksem karnym, za prowadzenie pojazdu mechanicznego znajdując się w stanie nietrzeźwości, grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie jest nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową w Nowym Dworze Mazowieckim.

asp. sztab. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.