We wtorek (19.11) o godzinie 12:03 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie o wypadku lotniczym w pobliżu lotniska w Chrcynnie gm. Nasielsk. Na łąki runął wiatrakowiec z dwiema osobami na pokładzie. Maszyna stanęła w płomieniach. Na miejsce natychmiast udały się służby ratunkowe.

Po przybyciu pierwszego podmiotu gaśniczego, zastano rozwinięty pożar awionetki. Natychmiast zbudowano linie gaśnicze i podano prądy środka gaśniczego. Medycy stwierdzili zgon dwóch osób. Jedna z osób znajdowała się w środku maszyny i uległa spaleniu. Druga również bez oznak funkcji życiowych leżała tuż obok wiatrakowca.

Pierwsi na miejscu pojawili się druhowie z OSP Nasielsk, którzy natychmiast przystąpili do gaszenia płonącej maszyny oraz sprawdzenia co z osobami nią lecącymi.

Na miejsce zdarzenia przybył Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej wraz z Naczelnikiem Wydziału Operacyjnego i zastępcą Dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej. W akcji udział bierze 6 zastępów Straży Pożarnej, Ratownictwo Medyczne i Policja. Na miejsce przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Ratownik 12.

Do zdarzenia doszło tuż przy granicy z lotniskiem w Chrcynnie. O wypadku powiadomiono Państwową Komisję Badania Wypadków Lotniczych oraz Prokuraturę Rejonową w Pułtusku.