Cieksyn: Pomnik upamiętniający 100-lecie odzyskania Niepodległości

W dniu 19 grudnia br. w Cieksynie miało miejsce odsłonięcie pomnika upamiętniającego 100 rocznicę odzyskania Niepodległości. Pomysłodawcami tego wydarzenia było Stowarzyszenie Dolina Wkry w Cieksynie, które chciało uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Uroczystość przy pomniku poprowadzili przedstawiciele Stowarzyszenia Dolina Wkry. Rozpoczęto wspólnym odśpiewaniem hymnu Państwowego. Następnie uczniowie Szkoły Podstawowej w Cieksynie zaprezentowali wiersze okolicznościowe.

W następnej kolejności głos zabrał Burmistrz Nasielska Pan Bogdan Ruszkowski, zaznaczył, że najważniejsze to żyć w jedności. Podziękował pomysłodawcom za dbanie o pamięć o bohaterach i pogratulował pomysłu. Na miejscu był także Wicestarosta Nowodworski Pan Paweł Calak, który również pogratulował mieszkańcom Cieksyna inicjatywy i wyraził swoje uznanie dla organizatorów. Pomnik został poświęcony przez Proboszcza Parafii w Cieksynie Ryszarda Kolczyńskiego. Na koniec głos zabrał Pan Andrzej Zawadzki przedstawiciel Towarzystwa Miłośników Ziemi Nasielskiej.

Mieszkańcy Cieksyna umieścili pomnik ku czci twórców i bohaterów Niepodległej Polski u zbiegu ulic J. Piłsudskiego i Sportowej. Kamień podarowany przez mieszkańca Cieksyna znajduje się na działce należącej do gminy Nasielsk, mierzy ok. 1,80 m i zawiera tablicę z następującym tekstem: „W 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI, HOŁD, CZEŚĆ I PAMIĘĆ DLA TWÓRCÓW WOLNEJ POLSKI 1918-2018 R.”. Wsparcie techniczne przy stawianiu pomnika zapewnił Zarząd Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Nasielsku a pomoc prawną, dofinansowanie transportu i posadowienia pomnika zapewnił Burmistrz Nasielska.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.