Cybulice Duże: Kierował pomimo cofniętych uprawnień

Policjanci ruchu drogowego podczas kolizji na terenie gminy Czosnów ujawnili, że kierujący mercedesem posiada wydaną decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Za niestosowanie się do danej decyzji odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

5 maja 2021 r. po południu, funkcjonariusze nowodworskiej drogówki udali się do Cybulic Dużych. Według zgłoszenia doszło tam do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu osobowego i dzikiej zwierzyny. Na miejscu okazało się, jadący drogą wojewódzką nr 579 w kierunku Leszna 65-latek uderzył w przebiegającego przez jezdnię jelenia.

Podczas sprawdzenia w policyjnym rejestrze wyszło na jaw, że siedzący za kierownicą mercedesa mieszkaniec Ciechanowa posiada wydaną w 2017 r. decyzję o cofnięciu uprawnień do prowadzenia pojazdów. Teraz mężczyźnie może grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Zgodnie z art. 180a kodeksu karnego kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

st. asp. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.