Cząstków Polski: 64-latek utonął w jeziorze

Wczoraj na jeziorze w Cząstkowie Polskim doszło do utonięcia 64- letniego mieszkańca Warszawy. Pomimo szybko podjętej akcji ratunkowej, mężczyzny nie udało się uratować.

Wczoraj na jeziorze w Cząstkowie Polskim doszło do utonięcia 64- letniego mieszkańca Warszawy. Pomimo szybko podjętej akcji ratunkowej, mężczyzny nie udało się uratować.

28 czerwca 2020 r. około godziny 10:00 na terenie zbiornika wodnego w Cząstkowie Polskim, doszło do utonięcia mężczyzny. 64- latek wszedł do jeziora i w pewnym momencie zaczął się topić.

Będący pod drugiej stronie niestrzeżonego jeziora młody obywatel Ukrainy, widząc całe zajście natychmiast pospieszył na ratunek. Wydobył z wody nieprzytomnego mężczyznę i przystąpił do reanimacji. Ta, mimo wszelkich starań nie przyniosła zamierzonego efektu i będący na miejscu lekarz stwierdził zgon 64- latka.

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Czosnowie ustalił, iż mężczyzna pochodził z Cząstkowa Polskiego, ale w ostatnim czasie zamieszkiwał teren Warszawy.

Na miejscu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim, pracowali czosnowscy policjanci, grupa dochodzeniowo- śledcza i technik kryminalistyki.

Wypoczynek nad wodą będzie bezpieczny, jeżeli będziemy przestrzegać kilku ważnych zasad:

– kąpać się wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych,
– nie wchodzić do wody w miejscach zabronionych,
– dzieci powinny przebywać nad wodą tylko pod opieką dorosłych,
– nigdy nie wchodzić do wody po wypiciu alkoholu,
– po dłuższym leżeniu na słońcu wchodźmy do wody stopniowo- unikniemy szoku termicznego,
– skoki do wody oddajemy tylko na basenach- dno naturalnego zbiornika może być niebezpieczne,
– przebywając w wodzie stosujmy się do poleceń ratowników,
– na rzekach uważajmy na niebezpieczny nurt wody.

Alkohol + kąpiel, może doprowadzić do tragedii. Nigdy nie wchodźmy do wody po wypiciu nawet najmniejszej ilości alkoholu.