Debata kandydatów na burmistrza Łomianek odwołana. Dąbrowski nie chce rozmawiać

Już w tę niedzielę (21.04) w sąsiednich Łomiankach odbędzie się II tura wyborów na burmistrza, a o zwycięstwo powalczą Tomasz Dąbrowski i Piotr Rusiecki. W ten poniedziałek miała odbyć się debata obu kandydatów, ale została odwołana. Powód? Na udział w niej zgodził się tylko Rusiecki, natomiast Dąbrowski nie był zainteresowany.

* W poniedziałek (15.04) w Łomiankach miała odbyć się debata kandydatów na burmistrza: Tomasza Dąbrowskiego i Piotra Rusieckiego.
* Do debaty ostatecznie nie dojdzie, ponieważ swój udział zadeklarował tylko jeden kandydat.
* Mieszkańcy Łomianek komentują na Facebooku, że są zawiedzeni takim obrotem sprawy.

Dlaczego debatą przed II turą wyborów nie jest zainteresowany Tomasz Dąbrowski?

Portal Łomianki Info już od wielu lat – tuż przed wyborami samorządowymi – organizuje debaty kandydatów na burmistrza Łomianek. Tak jest również w tym roku. Tuż przed I turą wyborów, na spotkaniu w auli ICDS w Łomiankach, zaprezentowali się wszyscy kandydaci.

Podobnie miało być przed II turą – termin debaty Tomasza Dąbrowskiego i Piotra Rusieckiego wyznaczono na 15 kwietnia.

Rusiecki – tak, Dąbrowski – nie

Jak okazało się, debata… została odwołana. Udziałem zainteresowany był tylko Piotr Rusiecki.

– Dziękuję za zaproszenie na debatę. Potwierdzam udział. Jestem otwarty na debatę w każdej formie. Chcę rozmawiać o wizji Łomianek, nie boję się dyskusji i proponuję trzy kolejne debaty tematyczne dotyczące problemów infrastrukturalnych, społecznych i współpracy z ościennymi miastami. Uważam, że debata należy się mieszkańcom aby mogli podjąć właściwy wybór – przekazał organizatorom Piotr Rusiecki.

Tomasz Dąbrowski odpisał łomiankowskiemu portalowi: – Drogie Mieszkanki i Mieszkańcy Łomianek! O potrzebach naszego wyjątkowego Miasta mówimy już od dłuższego czasu. Przedstawialiśmy propozycje i pomysły dotyczące funkcjonowania gminy, a podczas ostatniej debaty szczegółowo omówiliśmy programy wyborcze wszystkich kandydatów. Każdy z nas chce tego samego: powrotu dużych i ważnych inwestycji, budowy szkół, przedszkoli i żłobków, nowoczesności i bezpieczeństwa. Teraz pora, żebyście poznali nas osobiście i wybrali kandydata z największą energią, zapałem i doświadczeniem. Burmistrza, który będzie łączył, a nie dzielił. Burmistrza, który ma plan, wiedzę i profesjonalny zespół, który zadba o przyszłość naszej gminy. Dlatego chętnie spotkam się z Państwem osobiście. Nie online. Dla każdego znajdę czas na rozmowę i przedstawienie naszej wizji nowoczesnego i prężnie rozwijającego się miasta. Dialog bezpośredni z mieszkańcami to mój priorytet! Możecie umawiać się ze mną mailowo oraz za pośrednictwem mediów społecznościowych. Czekam na Was.

Mieszkańcy komentują…

Mieszkańcy, jak czytamy w portalach społecznościowych, są zawiedzeni brakiem debaty. – Jest wiele osób które chciałyby zobaczyć rozmowę tych dwóch panów, aby rozwiać wszystkie wątpliwości i podjąć ostateczną decyzję co do wyboru. W końcu jeden z nich zostanie burmistrzem naszego miasta – piszą.

– Domyślam się, że Pan Dąbrowski boi się debaty z Rusieckim, bo Rusieckiego ciężko przegadać (…). Ale właśnie o to chodzi, by mieszkańcy wybrali sobie na stanowisko burmistrza kogoś, kto wszystko wie o Łomiankach, o problemach ludzi i jest otwarty na dialog, w tym na debatowanie o lokalnych problemach. W demokracji nie chodzi tylko o to, by głosować, ale by głosować świadomie. Debaty przedwyborcze właśnie temu służą, by obywatele jacy pójdą do urn, wiedzieli doskonale na kogo głosują – dodaje kolejny mieszkaniec.

Dąbrowski nie brał udziału w debatach 2014 i 2018

Tomasz Dąbrowski już w przeszłości nie brał udział w debatach na burmistrza Łomianek – w 2014 i 2018 roku.
– Na udział w spotkaniu z mieszkańcami zdecydowało się wziąć udział sześciu z siedmiu zaproszonych kandydatów. Jeden z Komitetów do tej pory nie odpowiedział na zaproszenia, co chyba pokazuje w sposób czytelny stosunek kandydata nie tylko do tego typu spotkań, które są podstawą demokracji, ale też do samych mieszkańców Łomianek i pozostałych kontrkandydatów – pisał w 2014 roku o KWW Tomasza Dąbrowskiego portal Łomianki Info.

Również w 2018 roku Tomasz Dąbrowski nie był zainteresowany udziałem w debacie. W przekazanym oświadczeniu poinformował, że nie weźmie w niej udziału, ponieważ w tym czasie ma wcześniej umówione spotkanie z marszałkiem województwa.

– Jak się okazało było to spotkanie w Grodzisku Mazowieckim dotyczące m.in. otwarcia tamtejszej „Mediateki” oraz podpisania umowy „Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu”, które odbyło się w godzinach 15.00-16.00. Zgodnie z harmonogramem imprezy w czasie trwania Debaty (od godziny 17.00) w Grodzisku po odbywał koncert kwartetu instrumentów dętych oraz impreza taneczna. Szkoda, że kandydat Dąbrowski nie potrafił tak zorganizować swojego kalendarza by spotkać się nie tylko z politykami, ale też z mieszkańcami i kontrkandydatami – skomentował portal z Łomianek.

Brak udziału w debacie prawdopodobnie wpłynął na wynik wyborów w 2018 roku, kiedy Tomasz Dąbrowski przegrał z Małgorzatą Żebrowską-Piotrak. A jak będzie w tę niedzielę?

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.