Dlaczego warto studiować finanse i rachunkowość?

Rozważasz podjęcie studiów wyższych na przyszłościowym kierunku? Jednym z najlepszych wyborów, jakich możesz dokonać, jest nauka na kierunku finanse i rachunkowość w Akademii Leona Koźmińskiego. Uczelnia posiada wyróżnienie Państwowej Komisji Akredytacyjnej, co potwierdza jej wyjątkowy w skali kraju poziom i gwarantuje wysoką jakość studiów. Są to prestiżowe, dynamiczne studia prowadzone przez wybitnych specjalistów z dziedzin takich jak ekonomia, zarządzanie, matematyka i nie tylko.

Dlaczego warto wybrać Akademię Leona Koźmińskiego?
Akademia Leona Koźmińskiego to niepubliczna uczelnia biznesowa kształcąca przyszłych ekspertów na wielu różnorodnych kierunkach studiów, pierwszego i drugiego stopnia. W ofercie uczelni znajdują się między innymi takie kierunki studiów jak finanse i rachunkowość, ekonomia, zarządzanie, prawo i znacznie więcej. Na każdym z nich swoją specjalistyczną wiedzą dzielą się czołowi polscy eksperci, przedstawiający poruszające zagadnienia w sposób zachęcający do wymiany poglądów i dyskusji. Studenci Akademii Leona Koźmińskiego mogą liczyć na wiele dodatkowych benefitów, takich jak chociażby wsparcie w uzyskaniu certyfikacji międzynarodowej, liczne stypendia i znacznie więcej.

Od 2009 roku Akademia Leona Koźmińskiego ujmowana jest w międzynarodowym rankingu uczelni biznesowych „Financial Times” (prawdopodobnie najbardziej prestiżowym zestawieniu tego typu) często zajmując bardzo wysokie miejsca. Jest również najlepszą w naszym kraju uczelnią o profilu ekonomicznym według magazyny „Perspektywy”.

Finanse i rachunkowość – studia w Akademii Leona Koźmińskiego
Oferta studiów pierwszego stopnia na kierunku finanse i rachunkowość skierowana jest zarówno do osób planujących podjąć naukę w systemie stacjonarnym, jak i zaocznym – w tym drugim przypadku spotkania odbywają się co dwa tygodnie, od piątku do niedzieli. Do wyboru studenci – oprócz kursu głównego – mają trzy różne zakresy.
• rachunkowość, finanse i skarbowość
• finanse i bankowość
• doradztwo finansowe
Każdy z tych kierunków przekazuje nieco innego typu specjalistyczną wiedzę i otwiera przed absolwentami nieco inne perspektywy zawodowe.
Są to prestiżowe studia specjalistyczne, które dają swoim absolwentom szansę na rozpoczęcie poważnej międzynarodowej kariery. Akademia Leona Koźmińskiego oferuje absolwentom opisywanego kierunku między innymi zwolnienie z 4 lub 6 (zależnie od wybranego zakresu) certyfikatów międzynarodowej kompetencji zawodowej ACCA. Jako uczelnia biznesowa umożliwia również uzyskanie  certyfikatu Chartered Institute of Management Accountants z rachunkowości zarządczej.

Do dyspozycji studentów kierunku Finanse i rachunkowość oddane zostaje również Laboratorium Bloomberga – profesjonalnego narzędzia służącego analizie danych płynących z rynków finansowych i FOREX z całego świata. Laboratorium Bloomberga pozwala na korzystanie z danych spływających w czasie rzeczywistym, co znacząco uatrakcyjnia naukę.
Wybrane zagadnienia, jakie porusza w programie omawianego kierunku uczelnia biznesowa Koźmińskiego, to między innymi mikroekonomia, prawo finansowe, rachunkowość finansowa, marketing czy ekonometria. Każdy z nich prowadzony jest przez doświadczonych i powszechnie szanowanych wykładowców, będących ekspertami w swojej dziedzinie. W Akademii Koźmińskiego bardzo często goszczą również wybitni ekonomiści nie związani na stałe z uczelnią, co daje studentom możliwość dodatkowego poszerzenia perspektyw.
Studenci Akademii Leona Koźmińskiego mogą skorzystać z bardzo wielu dodatkowych aktywności. Uczelnia pomaga rozpocząć praktyki zawodowe, oferuje duży wybór kół naukowych, służących pogłębieniu dotychczas zdobytej wiedzy i konkretnym jej rozszerzeniu, a także współpracuje z wieloma instytucjami i uczelniami zagranicznymi. Studiujący Finanse i rachunkowość mogą skorzystać z oferty wymiany międzynarodowej z tak prestiżowymi uczelniami, jak Anglia Ruskin University, Sapienza – Universita’ di Roma czy Shanghai University.

Po studiach…
Perspektywy zatrudnienia po ukończeniu Akademii Leona Koźmińskiego są naprawdę bardzo szerokie. Absolwenci zatrudniani są w organach administracji rządowej i samorządowej, na kierowniczych szczeblach wielu różnych przedsiębiorstw, biurach rachunkowości, a także bankach i SKOK-ach. Ponieważ Akademia Leona Koźmińskiego to uczelnia biznesowa o profilu praktycznym, nietrudno jest im odnaleźć się na rynku pracy i wykorzystać otrzymaną wiedzę w celach zawodowych.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.