Dzielnicowi podczas doprowadzenia ujawnili narkotyki

W piątek funkcjonariusze czosnowskiego komisariatu, podczas realizacji nakazu doprowadzenia, zabezpieczyli u 30- latka środki odurzające. Zgodnie z Ustawą o Przeciwdziałaniu Narkomanii grozi mu teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

10 czerwca 2022 r. o godzinie 9:20 dzielnicowi z Komisariatu Policji w Czosnowie udali się do Kazunia Nowego. Na miejscu zastali 30- latka, którego zgodnie z postanowieniem nowodworskiej prokuratury mieli zatrzymać, a następnie doprowadzić na czynności. Mężczyzna na widok policjantów zaczął nerwowo rozglądać się po swoim pokoju. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić co jest powodem takiego zachowania mężczyzny. Wkrótce wyszło na jaw, że mieszkaniec gminy Czosnów w miejscu zamieszkania posiada narkotyki. Policjanci zabezpieczyli znajdujące się w metalowym pojemniku białe kryształki oraz szusz roślinny. Użyty do badania narkotester wskazał na mefedron i marihuanę.

30-latek został zatrzymany i przewieziony do nowodworskiej komendy. Śledczy zgromadzili materiał dowodowy i przedstawili mu już zarzut, do którego popełnienia się przyznał. Zgodnie z art. 62 Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Postępowanie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.