Dzielnicowi z wizytą u dzieci w Kaliszkach

W tym tygodniu policjanci z Komisariatu Policji w Czosnowie odwiedzili dzieci z placówki oświatowej na terenie gminy. Podczas przeprowadzonej lekcji najmłodsi usłyszeli o zasadach bezpieczeństwa, a na koniec mogli na własne oczy obejrzeć sprzęt policyjny i radiowóz. Całe spotkanie przebiegło w radosnej atmosferze.

Spotkania profilaktyczne z dziećmi w placówkach położonych na terenie gmin Czosnów i Leoncin wpisały się w harmonogram służb dzielnicowych z czosnowskiego komisariatu. Przedwczoraj policjanci odwiedzili dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kaliszkach. Mundurowi przekazali najmłodszym najważniejsze zasady bezpieczeństwa, zarówno te obowiązujące podczas poruszania się po drodze, ale także w domu czy podczas zabaw na świeżym powietrzu. Dzieci dowiedziały się jak zachować się podczas kontaktu z osobą obcą oraz usłyszały w jakiej sytuacji należy skorzystać z numeru alarmowego 112.

Maluszki z zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach, zadając mnóstwo ważnych i ciekawych pytań. W nagrodę za wzorowe zachowanie, na koniec zajęć mogły obejrzeć oraz przymierzyć elementy umundurowania i sprzętu wykorzystywanego na co dzień przez funkcjonariuszy, a także obejrzeć wnętrze policyjnego radiowozu.

asp. sztab. Joanna Wielocha

Zobacz również