FBI kolejny już raz przeszukuje dno rzeki Wisły

Funkcjonariusze Federalnego Biura Śledczego Stanów Zjednoczonych we współpracy z polskimi służbami ponownie przez cały tydzień przeszukiwali dno rzeki Wisły przy moście im. Józefa Piłsudskiego w Nowym Dworze Mazowieckim. Sprawa ciągnie się od ponad 2 lat i jako pierwsi informowaliśmy o niej już w listopadzie 2021 roku.

Obecnie amerykańscy funkcjonariusze sami przygotowali się do przeszukania dna rzeki i przy pomocy swoich nurków, zeszli pod wodę. Służby poszukują na dnie rzeki paczek z poćwiartowanym ciałem 68-latki, które miał do Wisły wrzucić jej syn. Zarówno zamordowana jak i jej syn posiadają amerykańskie obywatelstwo, stąd obecność funkcjonariuszy FBI. 68-letnia Gretchen Evita W.P zaginęła w kwietniu 2020 roku. Do zabójstwa przyznał się jej 30-letni syn Karl P. Mężczyzna został zatrzymany a służby rozpoczęły poszukiwania walizki. W trakcie śledztwa zatrzymany przyznał, że nie wrzucił do Wisły walizki a małe paczki z poćwiartowanym ciałem matki.

Kolejne działania służb jakie odbyły się w tym tygodniu, nie pomogły w rozwiązaniu zagadki śmierci 68-latki.

Od miesięcy szukają zatopionego ciała w Wiśle

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.