I jak tu żyć panie burmistrzu!!!

Zbliża się ku końcowi kadencja obecnej Rady Miejskiej. Chcąc ocenić jak wywiązują się ze złożonych przedwyborczych obietnic kandydaci na radnych a obecnie radni, szczególnie z WND, zadałem sobie trud i prześledziłem broszurkę Nowy Dwór Mazowiecki 2010 – 2014 oraz tzw. wizytówki przedwyborcze tak hojnie rozdawane potencjalnym wyborcom.

A że koszula bliższa jest ciału, analizę rozpocznę od radnych z mojego miejsca zamieszkania czyli osiedla Modlin Twierdza.

W czasie tzw. lokalnego sondażu przeprowadzonego na bazie 100 przypadkowo wybranych mieszkańców osiedla na zadane pytanie; kto jest obecnie radnym, odpowiedzi były następujące;

– 70% wymieniło nazwisko –Siewruk, Oleksiak (to byli radni)
– 10 % wskazało nazwisko obecnej radnej – Agnieszki Kowalskiej
– 20 % odpowiedziało – nie wiem, nie znam lub nie pamiętam
– 0 % – uzyskali obecni radni

Dziwne to ale prawdziwe. Można zadać sobie pytanie dlaczego jest taka znajomość radnych? Odpowiedz jest prosta. Ludzi poznaje się po tym co robią a nie co obiecują. Na potwierdzenie przedstawionej oceny przedstawię realizację zobowiązań przedwyborczych naszych radnych.

Zapewniali, że jak tylko zostaną wybrani to osiedle będzie czyste, zadbane, bezpiecznie i ludziom będzie się żyło jak w haśle propagandowym WND „Szczęśliwego Nowego Dworu„.

A jak jest w rzeczywistości? Staram się obiektywnie przedstawić państwu.
Na temat bezpieczeństwa już pisałem, jakby ktoś rzucał grochem o ścianę. Cisza! Gałęzie spadają na przechodniów i pojazdy mechaniczne, mało widoczne znaki drogowe – szczególnie te poziome nie zapewniają bezpieczeństwa mieszkańcom. Po prostu nic się nie dzieje.

Co do porządku i czystości jest wiele do powiedzenia. Tam gdzie teren należy do wspólnot mieszkaniowych jest względny porządek a tam gdzie jest teren miejski – bród, smród i ubóstwo. O zmianę tego wizerunku winni szczególnie dbać członkowie Zarządu Osiedla nr.6 w większości obecni radni a szczególnie Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego (prawdopodobnie mieszkaniec Twierdzy Modlin).

Na trenie osiedla jest obecnie nielegalne wysypisko śmieci na terenie co prawda po wojskowym ale gospodarzem miasta jest burmistrz.

W tym przypadku staram się usprawiedliwić włodarza miasta, ponieważ sam wszędzie nie wejdzie. Po to ma podległe służby no i radnych. Będąc radnym na moją prośbę, służby miejskie zlikwidowały wysypisko zużytych opon samochodowych oraz powstające wysypisko śmieci. Jak się chce to z burmistrzem można dojść do porozumienia i będą wszyscy zadowoleni. Wystarczy widzieć, zasygnalizować i dopilnować realizacji. Takie to proste ale nie dla naszych radnych.

Dziwi mnie to, że idąc z psem na spacer ulicą Obwodową w kierunku kotłowni lub patrząc z okna jeden z radnych młodego pokolenia nie widzi otaczającego go brudu. Szanowny panie radny, wyjmij z szuflady broszurkę sponsorowaną przez władze miasta, zobacz swoje zdjęcie i obietnice. No i co? A no nic. Ale dość z narzekaniem.

Trzeba jasno stwierdzić – jacy radni taka rada, jaka rada takie miasto! Na szczęście nadchodzi pora na zmianę – oby na lepszą.

Oleksiak Włodzimierz – były radny

Ps. Prezentowane zdjęcia to aktualny obraz osiedla Modlin Twierdza.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.