Izabelin Dziekanówek: Nowy plac zabaw

12 listopada w Izabelinie-Dziekanówku odbyła się lokalna uroczystość otwarcia Placu Zabaw (Całkowity koszt budowy wyniósł 161.000 zł ). Zanim wspólnie z dziećmi została oficjalnie przecięta czerwona wstęga, głos zabrał Wójt Gminy Czosnów Antoni Kręźlewicz. Podziękował za wkład i starania mieszkańców, w tym radnego Jarosława Franiewskiego oraz sołtysa Tomasza Falenckiego. Podkreślił żeby podczas korzystania z Placu pamiętać o przestrzeganiu regulaminu.

Plac Zabaw jest dobrem wspólnoty i ważne jest, aby służył mieszkańcom przez lata. Miejsce poświęcił proboszcz parafii Łomna Ks. Tadeusz Bazylewicz. Dalsze atrakcje odbyły się już na terenie Placu. Dzieci korzystały z nowych urządzeń i huśtawek. Dzięki animatorce Mai dzieci puszczały bańki mydlane, tworzyły konstrukcje z masy solnej czy robiły tymczasowe tatuaże. Pluszowy przyjaciel częstował cukierkami, było także zaplatanie warkoczyków a na stołach mnóstwo smakołyków przygotowanych przez mieszkańców. Dla starszych otwarcie Placu było okazją do wspólnego biesiadowania oraz upieczenia kiełbaski na ognisku. Impreza zakończyła się konkursem przeciągania liny i efektownym rozbiciem piniaty. Trzeba przyznać, że bezinteresowny wkład wielu osób w przygotowanie uroczystości był naprawdę imponujący.

Mariusz Serafin
Referat Promocji, Kultury i Oświaty UG Czosnów

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.