Jechał środkiem drogi. Powodem 2 promile w wydychanym powietrzu

Pomimo licznych apeli policji o trzeźwość, za kierownicą nadal nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców, stwarzających zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. W sobotnią noc, pomiechowscy policjanci ujawnili na terenie gminy Nasielsk pijanego kierowcę mercedesa. 62- latek w wydychanym powietrzu miał ponad 2 promile alkoholu. Zgodnie z kodeksem karnym, za prowadzenie pojazdu mechanicznego znajdując się w stanie nietrzeźwości, grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

20 sierpnia br. o godz. 21:20 funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Pomiechówku udali się do Nowych Pieścirogów. Na miejscu zastali zgłaszającego interwencję, który wskazał im mercedesa. Mężczyzna powiedział policjantom, że jechał za tym pojazdem od Dobrej Woli w kierunku Nasielska. Widział, że kierujący nim mężczyzna, poruszał się środkiem drogi i nie trzymał prostego toru jazdy, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Zgłaszający przyjechał za kierowcą mercedesa aż na posesję, gdzie zauważył jak zza kierownicy auta wysiadł mężczyzna i chwiejnym krokiem wszedł do domu.

Po przybyciu policyjnego patrolu, z budynku wyszedł mężczyzna. Zgłaszający rozpoznał go i wskazał jako kierującego wcześniej mercedesem. Podczas rozmowy funkcjonariusze wyczuli od 62- latka silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mieszkaniec nasielskiej gminy w wydychanym powietrzu ma ponad 2 promile alkoholu. Mundurowi od razu zatrzymali mu prawo jazdy.

Zgodnie z art 178a&1 kodeksu karnego, kto znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod w-pływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Postępowanie w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pułtusku.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.