Kazuń Nowy: Nowocześnie w Zespole Szkolno – Przedszkolnym

Szkoła w Kazuniu Nowym gm. Czosnów ma nową salę gimnastyczną. W dawnym obiekcie za to powstała biblioteka i pracownia multimedialno-językowa wyposażona w sprzęt pozyskany z samorządowego „Mazowieckiego programu przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego”.

W uroczystym otwarciu sali gimnastycznej uczestniczyli m.in. marszałek Adam Struzik oraz Poseł na Sejm RP Bożena Żelazowska. Nowa sala gimnastyczna wraz z zapleczem jest ponad trzykrotnie większa niż stary obiekt i spełnia wszystkie standardy europejskie i normy bezpieczeństwa. Ma wymiary 15×24 m. Umożliwi trenowanie m.in. koszykówki, siatkówki, tenisa ziemnego czy piłki ręcznej. Natomiast pomieszczenia dawnej sali gimnastycznej zaadoptowano na szkolną bibliotekę oraz salę lekcyjną, która będzie służyć jako pracownia multimedialno-językowa. Sala ta zostanie wyposażona w aktywny monitor, laptopy, komputery stacjonarne i wiele innych urządzeń w ramach projektu „Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego”.

To ważne wydarzenie dla całej szkolnej społeczności, a także dowód skutecznych działań lokalnego samorządu. Dla prawidłowego funkcjonowania szkoły niezwykle istotna jest odpowiednia baza sportowa, dzięki której zajęcia wychowania fizycznego mogą spełniać swoją funkcję. Sport uczy dyscypliny, pracy nad swoją kondycją fizyczną, lecz także zachowań potrzebnych we współczesnym społeczeństwie – pracy zespołowej, potrzeby doskonalenia umiejętności oraz wytrwałości w dążeniu do celu. Dzisiejsza uroczystość to też dowód, że gmina Czosnów prężnie się rozwija, stawia na rozwój i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich mieszkańców. Cieszę się też, że szkoła uczestniczyła w projekcie Samorządu Województwa Mazowieckiego, dzięki któremu pozyskała nowoczesny sprzęt do nauki – mówił marszałek Adam Struzik.