Kazuń Nowy: Strażackie ćwiczenia z zakresu ratownictwa wodnego

W dniach 20 – 21.01.2021 r. strażacy z JRG Nowy Dwór Mazowiecki realizowali ćwiczenia obejmujące temat „Akcje ratunkowe na obszarze zalodzonym.” Ze względu na panujące warunki atmosferyczne oraz pokrywę lodową ratownicy mieli możliwość praktycznego doskonalenia technik ratowniczych w zakresie ratownictwa wodno-lodowego. Utrwalano umiejętność poruszania się po obszarze zalodzonym z wykorzystaniem sani lodowych oraz podejmowania osoby poszkodowanej z przerębla. Ćwiczenia odbyły się na akwenie w miejscowości Kazuń Nowy, gmina Czosnów.

Ratownictwo wodne stanowi jeden z istotnych obszarów działalności ratowniczej krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego. Na terenie powiatu nowodworskiego dość często mają miejsce zdarzenia na obszarach wodnych, podczas których występuje zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. Wynika to uwarunkowania geograficznego powiatu – przez jego teren przepływają bowiem rzeki Wisła, Narew i Wkra, znajdują się tu też mniejsze stojące akweny takie jak jeziorka i stawy. Dlatego ćwiczenie przez strażaków umiejętności ratowniczych na wodach w każdych warunkach i o każdej porze roku jest na stałe wpisane w proces doskonalenia zawodowego.

Opracowanie: mł. bryg. Tomasz Wołoszyn, kpt. Marcin Młynarczyk, fot. kpt. Marcin Młynarczyk

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.