Kazuń Nowy: Tajemnicze beczki na działce przy DW579

W piątek (15.12) chwilę przed godziną 10 do Straży Pożarnej wpłynęła informacja o wyrzuconych na jednej z działek przy DW579 beczkach z nieznaną substancją. Na miejsce udały się zastępy z JRG Nowy Dwór Mazowiecki. Dowódca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej na miejsce wezwał Specjalistyczną Grupę Chemiczno – Ekologiczną z JRG 6 w Warszawie.

Zawartość beczek na szczęście nie wydostała się do gleby. W celu rozpoznania zawartości beczek konieczne okazało się wezwanie Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego z warszawskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 6.

Po wydobyciu beczek z rowu, pobraniu próbek i wykonaniu analizy stwierdzono, że w kilku beczkach znajdował się kwas fosforowy, kwas octowy i kwas nadoctowy oraz bezwodnik octowy. Pozostałych substancji nie zidentyfikowano z uwagi na duże zanieczyszczenia.

Powiadomiono władze gminy Czosnów w celu przekazania porzuconych substancji do utylizacji. Na miejsce zdarzenia przybył Komendant Powiatowy PSP wraz ze swoim zastępcą, oficer prasowy, a także Wójt Gminy Czosnów oraz pracownik zarządzania kryzysowego.

Działania strażaków wspierała Policja z Nowego Dworu Mazowieckiego oraz Czosnowa, a w akcji, która z uwagi na swój chemiczny charakter trwała ponad 6 godzin, łącznie brało udział 7 samochodów pożarniczych i 19 strażaków.

Udział w akcji:
531M22 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
531M25 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
531M90 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
530M92 – KP PSP Nowy Dwór Mazowiecki
530M91 – KP PSP Nowy Dwór Mazowiecki
306W62 – JRG 6 Warszawa
306W64 – JRG 6 Warszawa
KP Czosnów
KPP Nowy Dwór Mazowiecki

Foto: mł. bryg. Tomasz Wołoszyn

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.