Kierował na zakazach

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierującego Iveco 46- latka. Mężczyzna posiadał dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu teraz do 3 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu na ul. Fortecznej w Nowym Dworze Mazowieckim funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę pojazdu iveco z przyczepą. Podczas interwencji mundurowi sprawdzili 46- latka w systemie. Okazało się, że mężczyzna w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę. Mieszkaniec powiatu zamojskiego posiadał aż dwa sądowe zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi. Policjanci zakazali mu dalszej jazdy, a pojazd przekazali osobie uprawnionej.

Zgodnie z kodeksem karnym, za niestosowanie się do sądowego zakazu grozi do 3 lat więzienia. Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.