Kierował pijany, a pojazd nie posiadał badań technicznych

W poniedziałek policjanci z czosnowskiego komisariatu zatrzymali do kontroli drogowej mieszkańca Łomianek. Mężczyzna kierował oplem mając w organizmie ponad promil alkoholu. Pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych. Mundurowi zatrzymali 36- latkowi prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek o godz. 21:30 mundurowi z Komisariatu Policji w Czosnowie patrolowali rejon gminy. W pewnym momencie, na ul. Warszawskiej zauważyli opla, którego kierujący nie trzymał prostego toru jazdy. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej i sprawdzić co jest przyczyną takiego zachowania się kierowcy.

Kiedy podeszli do auta, za kierownicą siedział zdenerwowany mężczyzna. Policjanci od razu wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości tylko potwierdziło ich przypuszczenia. Użyty do badania alkometr wskazał, że 36- latek w wydychanym powietrzu ma ponad 1 promil alkoholu. Sprawdzenie w policyjnym rejestrze ujawniło również, że pojazd którym kierował nie posiada aktualnych badań technicznych. Mundurowi zatrzymali mieszkańcowi Łomianek prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny od opla.

Nieodpowiedzialnemu 36- latkowi, za prowadzenie pojazdu mechanicznego, znajdując się w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Postępowanie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.