Kierował po użyciu i na zakazie

Kilka dni temu mundurowi z Komisariatu Policji w Pomiechówku podjęli interwencję wobec kierowcy citroena. Okazało się, że mężczyzna znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Dodatkowo, na koncie kierującego autem 31-latka figurował zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Niestosowanie się do sądowego zakazu to przestępstwo, zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę przed południem w Kosewku, funkcjonariusze z pomiechowskiego komisariatu zatrzymali do kontroli drogowej osobowego citroena. Za kierownicą pojazdu siedział 31-latek z Zakroczymia. Już na początku interwencji mundurowi wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości tylko potwierdziło ich przypuszczenia. Mężczyzna znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Alkometr wykazał, że w wydychanym powietrzu ma 0,3 promila alkoholu.

Policjanci ustalili również w policyjnym systemie, że 31- latek posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, wydany przez Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim. Zgodnie z kodeksem karnym, za niestosowanie się do sądowego zakazu, grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za kierowanie pojazdem mechanicznym, po użyciu alkoholu. Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.