Kolejni nietrzeźwi rowerzyści

W czwartek nowodworscy policjanci zatrzymali dwoje nietrzeźwych rowerzystów. Rekordzistka kierująca jednośladem miała blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci apelują do niechronionych uczestników ruchu drogowego o rozsądek i odpowiedzialność podczas poruszania się po drogach.

13 października 2022 r. po przed godz. 18:00, policjanci z zakroczymskiego posterunku, na ul. Duchowizna w Zakroczymiu zauważyli nietrzeźwą rowerzystkę. Kobieta jechała przysłowiowym „wężykiem”. Mundurowi podjęli wobec niej kontrolę drogową. Od 48- latki wyczuwalna była woń alkoholu, a przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wykazało w organizmie kobiety blisko 2 promile alkoholu. Pijana cyklistka została przekazana pod opiekę osobie wskazanej. Mundurowi nałożyli też na nieodpowiedzialną 48- latkę mandat karny w wysokości 2500 zł.

Tej samej nocy, funkcjonariusze nowodworskiej drogówki na ul. Fortecznej w Nowym Dworze Mazowieckim interweniowali wobec jadącego rowerem 18- latka. Styl jego jazdy wzbudził zastrzeżenia mundurowych. Cyklista sprawiał wrażenie pijanego. Policjanci natychmiast zareagowali, a ich podejrzenia się potwierdziły. Podczas kontroli stanu trzeźwości okazało się, że nowodworzanin w wydychanym powietrzu ma 0,76 promila alkoholu. Mundurowi zakazali mu dalszej jazdy oraz nałożyli mandat w kwocie 2500 zł.

Zgodnie z nowym taryfikatorem, który obowiązuje od 1 stycznia 2022 roku rowerzyści zostali ukarani mandatami w wysokości 2500 zł. Policjanci nie stosują żadnej taryfy ulgowej dla pijanych kierowców i rowerzystów, którzy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem mogą sprowadzić zagrożenie w ruchu drogowym.

Policja apeluje o ostrożność i odpowiedzialność na drodze. Podczas zdarzeń drogowych kierujący rowerami nie są chronieni tak, jak kierujący pojazdami. W zderzeniu z rozpędzonym pojazdem nie mają właściwie żadnych szans. Dlatego bardzo ważne jest, żeby podczas korzystania z dróg byli dobrze widoczni, trzeźwi oraz w każdej sytuacji zachowali szczególną ostrożność.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.