Kolejni nietrzeźwi wyeliminowani z ruchu drogowego

W weekend policjanci pełniący służbę na terenie powiatu nowodworskiego zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców. Rekordzista miał 2 promile. Kodeks karny za prowadzenie pojazdu mechanicznego znajdując się w stanie nietrzeźwości, przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. Postępowania nadzorowane są przez Prokuraturę Rejonową w Nowym Dworze Mazowieckim i w Pułtusku.

Pierwszy z nietrzeźwych kierowców został zatrzymany przez nasielskich policjantów w Nowych Pieścirogach. Mundurowi przeprowadzili badanie stanu trzeźwości mężczyzny. Okazało się, że 37-letni kierowca motoroweru miał w organizmie 0,84 promila alkoholu.

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany w nocy z soboty na niedzielę. Kierowca citroena, mając w organizmie 2 promile alkoholu uszkodził na ul. Dębowej w Nowym Dworze Mazowieckim dwa zaparkowane pojazdy. 25- latek został przez policjantów zatrzymany.

Prowadzenie pojazdu mechanicznego znajdując się w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, za które kodeks karny przewiduje do 2 lat pozbawienia wolności.

Po raz kolejny, apelujemy do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę po spożyciu najmniejszej nawet ilości alkoholu. Jazda na tzw. „podwójnym gazie” zaburza zdolność właściwego postrzegania rzeczywistości, co wpływa na podejmowane za kierownicą decyzje. Niestety, wiele osób wciąż igra z życiem i zdrowiem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Postępowania w tych sprawach prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim i w Pułtusku.

asp. sztab. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.