Kolejny awanturnik nie poleciał

Przed odlotem samolotu do Londynu z nowodworskiego Lotniska Warszawa-Modlin konieczna była interwencja funkcjonariuszy z Zespołu Bezpieczeństwa Lotów wobec jednego z pasażerów. Mężczyzna z uwagi na swoje zachowanie został wycofany z lotu przez kapitana statku powietrznego.

36-letni obywatel Białorusi po wejściu do samolotu krzyczał i obrażał pasażerów, nie wykonywał poleceń załogi, kiedy był wzywany do zaprzestania zakłócania porządku na pokładzie samolotu a następnie do opuszczenia jego pokładu. Dlatego konieczna była interwencja funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy po przybyciu na miejsce pouczyli Białorusina o konieczności zachowania zgodnego z prawem, obowiązku wykonywania poleceń interweniujących funkcjonariuszy oraz możliwości użycia środków przymusu bezpośredniego. Mężczyzna nie podporządkował się poleceniom funkcjonariuszy, dlatego użyto wobec niego środka przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej tj. chwytów transportowych.

Pasażera przeprowadzono do pomieszczeń służbowych SG gdzie ukarano go mandatem karnym gotówkowym w kwocie 500 zł. Mężczyzna przyjął mandat nie wnosząc zastrzeżeń, co do jego zasadności i wysokości.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.