Kolejny mural powstaje w Modlinie Twierdzy

Na ścianach kolejnego wojskowego budynku w Modlinie Twierdzy powstaje drugi mural. Inicjatorem jest jak i w przypadku pierwszego muralu, Marcin Ozdarski – lider klubu radnych Zjednoczeni w Radzie Miejskiej w Nowym Dworze Mazowieckim.

Kolejny mural powstaje przy ulicy Chrzanowskiego na budynku należącym do Wojska Polskiego. Na powstanie muralu, radni otrzymali dofinansowanie z budżetu Ministerstwa Obrony Narodowej w ramach otwartego konkursu.

Mural który powstaje ma w sposób szczególny uczcić 160 rocznicę powstania styczniowego. Pozyskaliśmy środki z Ministerstwa Obrony Narodowej w konkursie otwartym (Wdzięczni Bohaterom- Powstańcom Styczniowym). Centralna część muralu zajmie postać generała Romualda Traugutta, skierowana w stronę ulicy jego imienia. Dzieło to niewątpliwie podniesie walory turystyczne, artystyczne a także pozytywnie wpłynie na naszą lokalna przestrzeń miejską. Cieszę się, że ciągu jednego roku w mojej Twierdzy Modlin powstaje drugi mural. Już dziś serdecznie zapraszam na uroczyste odsłonięcie, które zaplanowaliśmy ze stroną wojskowa na dzień 18 czerwca – mówi Marcin Ozdarski.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.