Kolejny radarowy wyświetlacz prędkości w gminie Czosnów

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi zamontowano kolejny radarowy wyświetlacz prędkości w gminie Czosnów. To już piąte takie urządzenie, które ma za zadanie zdyscyplinować kierowców jadących z niedozwoloną prędkością po ulicy Kolejowej w Izabelinie-Dziekanówku. Cztery poprzednie zamontowane zostały w poprzednich latach w Palmirach, Pieńkowie, Łomnie Las i Dobrzyniu.

Wyświetlacz ten działa w ten sposób, że wbudowany w tablicę LED radar mikrofalowy dokonuje pomiaru prędkości jadących samochodów i w czytelny sposób wyświetla jej wartość. Urządzenie posiada regulowany próg prędkości, który po przekroczeniu sygnalizowany jest zmianą koloru wyświetlacza prędkości z zielonego na czerwony (pulsujący) oraz wyświetlającym się czerwonym napisem ZWOLNIJ. Kierowca jadący zgodnie z przepisami nagrodzony zostaje zielonym komunikatem DZIĘKUJĘ. Dodatkowo wyświetlane są również komunikaty w postaci smutnej i uśmiechniętej buźki.

Koszt zakupu takiego radaru wraz z montażem to 13 tysięcy złotych i został on pokryty w całości ze środków budżetu gminy w ramach Funduszu Sołeckiego wsi Izabelin-Dziekanówek. miejscowości, w których zostały one zamontowane.

Zobacz również