Kradli drzewo w lesie

Kilka dni temu nowodworscy kryminalni na gorącym uczynku zatrzymali trzech mężczyzn, którzy kradli drzewo z lasu. Podejrzani w wieku 38, 33 i 22 lat trafili do pomieszczenia dla osób zatrzymanych w nowodworskiej komendzie. Pocięte drewno, które zdążyli już sprzedać, funkcjonariusze odnaleźli na jednej z posesji w gminie Pomiechówek. Nowodworscy śledczy przedstawili podejrzanym zarzuty, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci nowodworskiego Wydziału Kryminalnego wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej w poprzednim tygodniu udali się do kompleksu leśnego w Nowym Dworze Mazowieckim. Posiadali bowiem informacje, że dochodzi tam do kradzieży drzewa. Takie zgłoszenie zostało również zaznaczone na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mundurowi postanowili to sprawdzić.

Po dotarciu na miejsce, w lesie zastali trzech mężczyzn, kompletnie zaskoczonych widokiem funkcjonariuszy. 38, 33 i 22- latek z Nowego Dworu Mazowieckiego zostali zatrzymani na gorączym uczynku, kiedy akurat wycinali drzewo. Wszyscy trzej trafili do pomieszczenia dla osób zatrzymanych w nowodworskiej komendzie. W tym czasie kryminalni ustalili miejsce, gdzie trafiły wycięte drzewa. Policjanci dotarli bowiem do mieszkańca pomiechowskiej gminy, który kupił kradziony towar. U niego właśnie zabezpieczono część pociętego już drewna.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił nowodworskim śledczym na przedstawienie trzem podejrzanym, zarzutów wyrębu z lasu drzew dębu, sosny i grabu, powodując łączną sumę strat w wysokości nie mniejszej niż 10.000 zł. Przypominamy, każdy zgodnie z art. 290 § 1 kodeksu karnego, kto w celu przywłaszczenia dopuszcza się wyrębu drzewa w lesie, podlega odpowiedzialności jak za kradzież, co jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.