Kronika Kryminalna 1-7 Kwietnia

Zapraszany do najnowszej Kroniki Kryminalnej za okres od 1 do 7 kwietnia, przygotowanej przez Rzecznika Prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

NOWY DWÓR MAZOWIECKI
ul. Partyzantów – nietrzeźwy kierujący

3 kwietnia po 13.00, policjanci prewencji zatrzymali do kontroli 50-letniego kierującego Passatem. Mężczyzna po przebadaniu miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i niestosowanie się do wyroków sądu. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

ul. Wojska Polskiego – wypadek drogowy
Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, które zaistniało 6 kwietnia przed 10.00. Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Według wstępnych ustaleń policjantów 32-letni kierujący VW Passat, podczas manewru skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 41-letniemu kierowcy Skoda Oktawia. W wyniku zdarzenia kierowca Passata i jego dwoje pasażerów (chłopiec 4 lata i kobieta 27 lat) trafili do szpitala. Kierujący samochodami po przebadaniu alkomatem byli trzeźwi.

ul. Thommee (rejon toru wyścigowego) – wypadek drogowy
Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, które zaistniało 6 kwietnia przed 15.00. Doszło tam do upadku podczas jazdy motocyklisty. Według wstępnych ustaleń policjantów 45-letni kierujący motocyklem Yamaha straciła panowanie nad jednośladem i przewrócił się na jezdnię. W wyniku zdarzenia kierowca trafił do szpitala.
Więcej https://wirtualnynowydwor.pl/lotnisko-wypadek-motocyklisty/

NASIELSK
Jaskółowo – nietrzeźwy kierujący
6 kwietnia po 10.00, policjanci z Nasielska zatrzymali do kontroli 70-letniego kierującego Opel Astra. Mężczyzna po przebadaniu miał ponad promil alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

CZOSNÓW
Kazuń Bielany– kradzież klimatyzatora
Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie w okresie od 31 marca do 7 kwietnia br., dokonał/li kradzieży klimatyzatora ze ściany budynku rekreacyjnego. Pokrzywdzony oszacował straty na ok. 4000 zł. Aktualnie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie. Jednocześnie policjanci zwracają się do osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia, o kontakt z czosnowskim komisariatem.

Łomna – nietrzeźwy kierujący
3 kwietnia po 18.00, policjanci z Czosnowa zatrzymali do kontroli 49-letniego kierującego Renault Megane. Mężczyzna po przebadaniu miał blisko promil alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

POMIECHÓWEK
Goławice Pierwsze– kradzież krzewów owocowych

Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie w okresie od 1 do 5 kwietnia br., dokonał/li kradzieży 50 krzewów borówki i 4 tyczek bambusowych z ogrodzonej działki. Pokrzywdzony oszacował straty na ponad 2800 zł. Aktualnie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie. Jednocześnie policjanci zwracają się do osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia, o kontakt z nowodworską komendą.

ul. Kupiecka – nietrzeźwy kierujący
4 kwietnia po 21.00, policjanci z Pomiechówka zatrzymali do kontroli 32-letnią kierującą osobowym Fiatem. Kobieta po przebadaniu miała ponad promil alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu. Grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.

INAUGURACJA KAMPANII „NARKOTYKI I DOPALACZE ZABIJAJĄ”
„Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” to hasło kampanii o charakterze edukacyjno – profilaktycznym pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, która rusza dzisiaj we wszystkich jednostkach Policji w kraju. Kampania organizowana jest przez MSWiA w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”.
więcej – http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/171742,Inauguracja-kampanii-quotNarkotyki-i-dopalacze-zabijajaquot.html

„NIE DAJ SZANSY ZŁODZIEJOWI – OZNAKUJ SWÓJ ROWER”
Policjanci nowodworskiej komendy od 1 kwietnia tego roku, rozpoczną znakowanie rowerów. Akcja została wsparta przez Burmistrza Nowego Dworu Mazowieckiego i Radę Miejską, którzy sfinansowali zakup sprzętu i naklejek. Możliwość naniesienia dodatkowego numeru na jednoślad, będzie możliwa po wcześniejszym umówieniu się, w budynku komendy przy ul. Paderewskiego 3. Szczegóły podajemy poniżej. „Nie daj szansy złodziejowi – oznakuj swój rower”. Zapraszamy!
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/85765,Nie-daj-szansy-zlodziejowi-oznakuj-swoj-rower.html

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM – ELIMINACJE POWIATOWE
Stołeczni i nasielscy policjanci przeprowadzili eliminacje powiatowe XLII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Organizatorem zawodów było kierownictwo Szkoły Podstawowej im. Stefana Starzyńskiego w Nasielsku. W eliminacjach wzięły udział drużyny z czterech podstawówek. W obu grupach zwyciężyły zespoły gospodarzy. Zwycięskie ekipy będą reprezentowały powiat nowodworski w eliminacjach rejonowych, które odbędą się 7 maja w Warszawie.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/85912,Ogolnopolski-Turniej-Bezpieczenstwa-w-Ruchu-Drogowym-eliminacje-powiatowe.html

POLICJA INFORMUJE – ZMIANA DZIELNICOWEGO W CZOSNOWIE
Nowodworska policja informuje, że aktualnie obowiązki dzielnicowego w rejonie miejscowości: Adamówek, Aleksandrów, Augustówek, Brzozówka, Cybulice, Cybulice Duże, Cybulice Małe, Cząstków Mazowiecki, Cząstków Polski, Czeczotki, Czosnów, Dębina, Dobrzyń, Izabelin Dziekanówek, Janów Mikołajówka, Janówek, Jesionka, Kaliszki, Kiścinne, Krogulec, Łomna, Łomna Las, Łosia Wólka, Małocice, Palmiry, Pieńków, Sady, Sowia Wola, Sowia Wola Folwarczna, Truskawka, Wiersze, Wólka Czosnowska, Wrzosówka, pełni sierż. szt. Paweł Konczewski. Poniżej podajemy dane teleadresowe do wymienionego wyżej policjanta.
więcej – https://wirtualnynowydwor.pl/czosnow-nowy-dzielnicowy-w-komisariacie/

„SZKODA CIEBIE NA TAKIE PATOKLIMATY!”
Pod takim hasłem nowodworscy policjanci zainaugurowali kampanię „Narkotyki i Dopalacze zabijają”. W ramach kampanii gościli uczniów VII klasy ze Szkoły Podstawowej nr 3. Podczas spotkania mundurowi poruszali głównie tematykę szkodliwości zażywania dopalaczy i narkotyków. Młodzież zwiedziła również budynek komendy i zapoznała się ze specyfiką służby policjantów.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/85977,quotSzkoda-Ciebie-na-takie-PATOKLIMATYquot.html

podkom. Szymon Koźniewski

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.