Kronika Kryminalna 12-18 marca

Przedstawiamy kolejną Kronikę Kryminalną za okres od 12 do 18 marca. Materiał przygotował Rzecznik Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

NOWY DWÓR MAZOWIECKI
ul. Modlińska– kradzież roweru
Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie w okresie od 14 do 16 marca, z klatki schodowej dokonał/li kradzieży roweru górskiego. Pokrzywdzony oszacował straty na oko. 1600 zł. Aktualnie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie. Jednocześnie policjanci zwracają się do osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia, o kontakt z nowodworską komendą.

ul. Okunin – nietrzeźwy kierujący
12 marca przed 20.00, policjanci prewencji zatrzymali do kontroli 36-letniego kierowcę Toyota Yaris. Po przebadaniu mężczyzna miał blisko promil alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i straci prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

ul. Kopernika – nietrzeźwy kierujący

15 marca przed 16.00, policjanci WRD zostali wezwani do zdarzenia drogowego. Na miejscu ustalili, że 30-letni kierowca Ford Fiesta prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bramę posesji. Po przebadaniu mężczyzna miał ponad 2, 5 promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i spowodowanie kolizji. Kierowcy zostało również zatrzymane prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

ZAKROCZYM
ul. Płońska– kradzież z włamaniem do domu

Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie w okresie od 13 do 18 marca, dokonał/li kradzieży z włamaniem do niezamieszkałego domu, skąd zabrali elementy stalowe. Pokrzywdzony oszacował straty na ok. 1500 zł. Aktualnie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie. Jednocześnie policjanci zwracają się do osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia, o kontakt z nowodworską komendą.

Trębki Stare – nietrzeźwy kierujący
12 marca po 19.00, policjanci WRD zatrzymali do kontroli 22-letniego kierowcę Fiat Ducato. Po przebadaniu mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

NIELETNI WOBEC PRAWA
Pod takim hasłem trwały spotkania policjantki w zakroczymskiej szkole. Funkcjonariuszka poruszyła wiele ważnych tematów dotyczących odpowiedzialności karnej nieletnich. Młodzież dowiedziała się o konsekwencjach prawnych negatywnych zachowań, przybliżone zostały im także środki wychowawcze stosowane przez Sąd Rodzinny i Nieletnich. Prowadzona pogadanka była doskonałą okazją, aby uświadomić młodym ludziom, jak nie wpaść w konflikt z prawem.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/77520,Nieletni-wobec-prawa.html

DZIELNICOWI NA „NOCNYM TURNIEJU BRD”
Dzielnicowi z Nasielska, w ramach programu „B jak bezpieczny i N jak niechroniony uczestnik ruchu drogowego”, uczestniczyli w Nocnym Turniej BRD. Zawody odbyły się w Szkole Podstawowej nr 2 im. Stefana Starzyńskiego. Rywalizowało w nich 14 drużyn z klas IV – VII. Każdą klasę reprezentowała czteroosobowa drużyna. Uczniowie przystąpili do pięciu konkurencji związanych z przepisami ruchu pieszych i rowerzystów. Poniżej przedstawiamy fotorelację z tego wydarzenia.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/77600,Dzielnicowi-na-quotNocnym-Turnieju-BRDquot.html

podkom. Szymon Koźniewski

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.