Kronika Kryminalna 13-19 maja

Przedstawiamy najnowszą kronikę kryminalną za okres od 13 do 19 maja przygotowaną przez funkcjonariusza zastępującego Rzecznika Prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim. 

NASIELSK
ul. Żwirki i Wigury– nietrzeźwy kierujący

19 maja po 16.00, policjanci KP Nasielsk zatrzymali do kontroli 20-letniego kierującego motorowerem m-ki SYM. Mężczyzna po przebadaniu miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu.

CZOSNÓW
Nowe Grochale- wypadek drogowy

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, które zaistniało 18 maja około godziny 11.00. Według wstępnych ustaleń policjantów 47-letni mieszkaniec gminy Leoncin jadący od m-ci Kazuń Nowy w kierunku Leoncina, podczas manewru wyprzedzania Alfy Romeo stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał z drogi, uderzył w słup latarni a następnie dachował. Jak się okazało, mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie oraz posiadał aktualny zakaz prowadzenia pojazdów. Kierującego wraz z pasażerami przewieziono do szpitala. Postępowanie prowadzi KPP w Nowym Dworze Mazowieckim.

Łomna-Las– nietrzeźwy kierujący
18 maja przed 21.00, funkcjonariusze KP Czosnów zatrzymali 41-letniego mieszkańca gminy Czosnów, który będąc w stanie nietrzeźwości doprowadził do kolizji z motocyklem a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Mężczyzna kierował VW Passatem mając w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i spowodowanie kolizji. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

ZAKROCZYM
Zakroczym, ul. Byłych więźniów Twierdzy Zakroczymskiej – nietrzeźwy kierujący

18 maja po 1.00, policjanci z Zakroczymia zatrzymali do kontroli 38-letniego kierującego Hondę Civic. Mężczyzna po przebadaniu miał ponad promil alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Odpowie za kradzież rowerów
Nowodworscy kryminalni zatrzymali 20-letniego mężczyznę, który podejrzany jest o kradzież dwóch rowerów o wartości 2000 zł. W trakcie czynności policjanci odzyskali jeden jednoślad. Eryk W. usłyszał już zarzut kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/86778,Odpowie-za-kradziez-rowerow.html

Kontrola autokarów przed wyjazdami na szkolne wycieczki
Zbliża się powoli koniec roku szkolnego, a co za tym idzie dzieci i młodzież szkolna wyjeżdżają na wycieczki i „zielone szkoły”. Aby mieć pewność, że nasze dziecko pojedzie w trasę sprawnym autokarem i z trzeźwym kierowcą, możemy o pomoc poprosić nowodworskich policjantów. Funkcjonariusze sprawdzą pojazd i kierującego. Co najmniej tydzień przed wyjazdem należy skontaktować się z Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego podkom. Sebastianem Podgórskim, tel. 22 60-44-237; e-mail: [email protected], bądź z dyżurnym komendy, tel. 22 775-22-01 do 04.
http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/86803,Kontrola-autokarow-przed-wyjazdami-na-szkolne-wycieczki.html

Uwaga na fałszywe strony udające pośredników szybkich płatności
Ostrzegamy przed fałszywymi stronami udającymi pośredników szybkich płatności. Na atak narażeni są użytkownicy bankowości internetowej i mobilnej robiący zakupy przez Internet. Jeśli podejrzewasz, że jesteś ofiarą internetowego oszustwa, zgłoś to jak najszybciej do swojego banku, a następnie zespołowi reagowania na incydenty CERT.PL (pod adresem https://incydent.cert.pl/) oraz najbliższej jednostce Policji.
http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/173522,Uwaga-na-falszywe-strony-udajace-posrednikow-szybkich-platnosci.html

Kolejne spotkania w szkołach
Policjantka ds. profilaktyki społecznej cyklicznie odwiedza uczniów szkół naszego powiatu. Funkcjonariuszka spotyka się z przedszkolakami, dziećmi z podstawówek oraz nastolatkami. Podczas prelekcji st. sierż. Sylwia Ochmańska przypomina jak należy bezpiecznie i prawidłowo się zachowywać. Ostatnio policjantka odwiedziła uczniów podstawówki w Emolinku i Kazuniu Polskim.
http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/86929,Kolejne-spotkania-w-szkolach.html

st. sierż. Sylwia Ochmańska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.