Kronika Kryminalna 19-25 listopada

Przedstawiamy najnowsze wydanie Kroniki Kryminalnej za okres od 19 do 25 listopada. Materiał przygotował Rzecznik Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim. 

NOWY DWÓR MAZOWIECKI
ul. Bohaterów Modlina – nietrzeźwy kierujący
21 listopada przed 5.00, policjanci prewencji zatrzymali do kontroli 32-letniego kierowcę Alfa Romeo. Mężczyzna po przebadaniu miał ponad promil alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

NASIELSK
ul. Kościuszki– nietrzeźwy kierujący
14 listopada po północy, policjanci z Nasielska zatrzymali do kontroli 34-letniego kierowcę Audi A3. Mężczyzna po przebadaniu miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto 34-latek miał zakaz prowadzenia pojazdów. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

ul. Warszawska– wypadek drogowy
Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, które zaistniało 20 listopada przed 7.00. Doszło tam do zderzenia rowerzysty z samochodem ciężarowym. Według wstępnych ustaleń policjantów 82-letni kierujący jednośladem uderzył w bok naczepy ciągnika Daf, którym kierował 32-latek. Obaj kierowcy byli trzeźwi. 82-latek trafił do szpitala.

POMIECHÓWEK
Kikoły – kradzież z włamaniem do domu jednorodzinnego
Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie 21 listopada w godzinach przedpołudniowych dokonał/li kradzieży włamaniem do domu jednorodzinnego. Z pomieszczeń zostały zabrane m.in. pieniądze, perfumy i kawa. Pokrzywdzony oszacował starty na ponad 1000 zł. Aktualnie postępowanie w tej sprawie prowadzone jest w nowodworskiej komendzie. Jednocześnie policjanci zwracają się o pomoc do wszystkich osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia.

ul. Serocka– nietrzeźwy kierujący
23 listopada przed północą, policjanci z Pomiechówka zatrzymali do kontroli 19-letniego kierowcę Mazdy. Mężczyzna po przebadaniu miał blisko promil alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

ZAKROCZYM
Dk7 – nietrzeźwy kierujący
19 listopada przed 9.00, policjanci WRD zostali wezwani do zderzenia dwóch pojazdów. Na miejscu ustalili, że 42-letni kierujący osobowym Chrysler stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w barierę energochłonną a następnie w jadący pojazd Seat Toledo. 42-latek po przebadaniu miał ponad promil alkoholu w organizmie. Na szczęście nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu. Kierowca Seata był trzeźwy. Teraz sprawca kolizji odpowie za jazdę po pijanemu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

LEONCIN
ul. Wilków Nowy– nietrzeźwy kierujący
25 listopada po 10,00, policjanci z Czosnowa zatrzymali do kontroli 23-letniego kierowcę Seata. Mężczyzna po przebadaniu miał blisko promil alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

NIE PRZECHODŹ OBOJĘTNIE OBOK. ZAREAGUJ! ZADZWOŃ, GDY KOMUŚ ZAGRAŻA WYCHŁODZENIE
Gdy temperatura na zewnątrz gwałtownie spada nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Jeden telefon pod numer 997 lub 112 może uratować komuś życie. Listę placówek pomocowych można sprawdzić dzwoniąc pod numer całodobowej bezpłatnej infolinii 987, działającej w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim.
więcej – http://www.policja.waw.pl/pl/dzialania-policji/aktualnosci/44883,Nie-przechodz-obojetnie-obok-Zareaguj-Zadzwon-gdy-komus-zagraza-wychlodzenie.html

„KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO… PRZEZ CAŁY ROK SZKOLNY”
Pod takim hasłem st. sierż. Sylwia Ochmańska prowadziła spotkania z dziećmi z podstawówki w Modlinie Twierdzy. Celem zajęć była przede wszystkim rozmowa z uczniami na temat bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zapoznania się z pracą policjanta.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/82977,quotKreci-mnie-bezpieczenstwo-przez-caly-rok-szkolnyquot.html

ZABEZPIECZENIE „BIEGU PO ŻYCIE DLA KACPERKA”
Nowodworscy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem uczestników charytatywnego „Biegu po życie dla Kacperka”. Funkcjonariusze zabezpieczali trasę etapu biegnącego na terenie powiatu. Grupa biegaczy wystartowała po 8.00 z Portu Lotniczego Warszawa-Modlin. Wydarzenie ma swoją metę w Centrum Zdrowia Dziecka. Podczas nowodworskiego odcinka „maraton” przebiegał sprawnie i bez wydarzeń. Poniżej fotorelacja z tego zabezpieczenia.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/83066,Zabezpieczenie-quotBiegu-po-zycie-dla-Kacperkaquot.html

podkom. Szymon Koźniewski

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.