Kronika Kryminalna 26 lutego – 4 marca

Publikujemy najnowszą kronikę kryminalną za okres od 26 lutego do 4 marca 2018 roku. Materiał przygotował rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

NOWY DWÓR MAZOWIECKI
ul. Bema– kradzież z samochodu

Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie w nocy z 1 na 2 marca, dokonał/li kradzieży elektronarzędzi z niezamkniętego pojazdu marki opel,. Pokrzywdzony oszacował straty na ok. 1500 zł. Aktualnie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie. Jednocześnie policjanci zwracają się do osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia, o kontakt z nowodworską komendą.

ul. Chemików – nietrzeźwy kierujący
1 marca po 21.00, policjanci prewencji zatrzymali do kontroli 36-letniego kierowcę Volvo S80. Po przebadaniu mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i straci prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

ul. Chłodna – nietrzeźwy kierujący
3 marca po 9.00, policjanci prewencji zatrzymali do kontroli 43-letniego kierowcę Opel Astra. Po przebadaniu mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i straci prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

CZOSNÓW
Nowy Wilków – nietrzeźwy kierujący

3 marca przed 11.00, policjanci z Czosnowa zatrzymali do kontroli 39-letniego kierowcę Fiat Uno. Po przebadaniu mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i straci prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Kazuń Nowy – kradzież z włamaniem do budynku
Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie w okresie od 15 lutego do 3 marca, dokonał/li kradzieży z włamaniem do budynku mieszkalnego, z którego zabrał/li sprzęt RTV. Pokrzywdzony oszacował straty na ok. 1200 zł. Aktualnie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie. Jednocześnie policjanci zwracają się do osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia, o kontakt z czosnowskim komisariatem.

POMIECHÓWEK
Błędowo– kradzież z włamaniem do budynku mieszkalnego

Według ustaleń policjantów nn sprawca/y 26 lutego, poprzez wybicie szyby w oknie, dokonał/li kradzieży z włamaniem do budynku mieszkalnego, skąd zabrał/li gotówkę oraz biżuterię. Pokrzywdzony oszacował straty na ok. 20 000 zł. Aktualnie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie. Jednocześnie policjanci zwracają się do osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia, o kontakt z nowodworską komendą.

POLICYJNA EDUKACJA O CYBERPRZESTĘPCZOŚCI
Cyberprzemoc i zagrożenia w Internecie były tematem spotkania zorganizowanego dla uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim. Policjantka prowadząca spotkanie przestrzegała młodzież przed niewłaściwym korzystaniem z portali społecznościowych i zawieraniem podejrzanych znajomości w sieci. Przedstawicielka nowodworskiej komendy tłumaczyła, że popełnianie przestępstwa w Internecie jest tak samo karalne jak w realnym świecie.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/77053,Policyjna-edukacja-o-cyberprzestepczosci.html

DZIAŁANIA „KASKADOWY POMIAR PRĘDKOŚCI“
W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu, nowodworscy policjanci prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ich celem było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i dbanie o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. W sumie 40 kierowców zostało ukaranych mandatami za nadmierną prędkość, a jeden stracił prawo jazdy za tzw. +50.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/77063,Dzialania-Kaskadowy-pomiar-predkosci.html

SPECJALISTYCZNE URZĄDZENIA DLA POLICJANTÓW
W naszej komendzie Starosta Nowodworski Magdalena Biernacka przekazała na ręce Komendanta Powiatowego Policji mł. insp. Marka Chodakowskiego specjalistyczny sprzęt o wartości 10 000 zł, który posłuży w codziennej pracy technikom kryminalistyki. Jest to wsparcie, które w dużej mierze usprawni głównie czynności podczas oględzin miejsca zdarzenia.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/77108,Specjalistyczne-urzadzenia-dla-policjantow.html

podkom. Szymon Koźniewski

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.