Kronika Kryminalna 27.08 – 02.09

Przedstawiamy najnowsze wydanie Kroniki Kryminalnej przygotowanej przez Rzecznika Prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

NOWY DWÓR MAZOWIECKI
ul. Targowa – kradzież telefonu

Według ustaleń policjantów nn sprawca/y 31 sierpnia na targowisku miejskim, wykorzystując nieuwagę właściciela, dokonał/li kradzieży telefonu komórkowego znajdującego się w torebce. Pokrzywdzony oszacował straty na ok. 3000 zł. Aktualnie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie. Jednocześnie policjanci zwracają się do osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia, o kontakt z nowodworską komendą.

POMIECHÓWEK
ul. Wojska Polskiego – kradzież toalety przenośnej

Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie w nocy z 27/28 sierpnia , z terenu boiska piłkarskiego, dokonał/li kradzieży toalety przenośnej. Pokrzywdzony oszacował straty na ponad 3000 zł. Aktualnie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie. Jednocześnie policjanci zwracają się do osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia, o kontakt z nowodworską komendą.

NASIELSK
Borkowo – nietrzeźwy kierujący

28 sierpnia przed 22.00, policjanci z Nasielska zatrzymali do kontroli 36-letniego kierującego motorowerem. Mężczyzna po przebadaniu miał ponad promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo 36-latek ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i niestosowanie się do wyroku sądu. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

ZAKROCZYM
Trębki Nowe – nietrzeźwy kierujący

28 sierpnia przed 11.00, policjanci z Zakroczymia zatrzymali do kontroli 42-letniego kierującego motorowerem. Mężczyzna po przebadaniu miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

ul. Gałachy – nietrzeźwy kierujący
29 sierpnia przed 21.00, policjanci z Zakroczymia zatrzymali do kontroli 38-letniego kierującego VW Golf. Mężczyzna po przebadaniu miał ponad 1, 5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdu. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i brak prawa jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

CZOSNÓW
Kazuń Nowy – wypadek drogowy

3 września przed 23.00, na drodze nr 7 (kierunek Gdańsk) doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 40-letnia kierująca Renault Megane prawdopodobnie nie dostosowała prędkości do warunków na drodze i uderzyła w tył poprzedzającego ją Opel Vectra, którym kierował 22-letni mężczyzna. W wyniku zderzenia do szpitala trafili pasażerowie Opla. Kierujący byli trzeźwi. Aktualnie policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

SPRZEDAJĄCY „DOPALACZE” JAK HANDLARZE NARKOTYKÓW.
Osoby sprzedające „dopalacze” traktowane są tak samo jak osoby sprzedające narkotyki – od 21 sierpnia br. obowiązują przepisy, które mają ograniczyć wytwarzanie i wprowadzanie do obrotu środków zastępczych i nowych substancji psychoaktywnych.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/81054,Sprzedajacy-quotdopalaczequot-jak-handlarze-narkotykow.html

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY
W początkowym okresie nauki, po przerwie wakacyjnej, jak każdego roku, nowodworscy policjanci prowadzą wzmożone działania kontrolno-prewencyjne wspierane działaniami profilaktycznymi. Ich celem jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w rejonach szkół oraz na drogach, prowadzących do placówek oświatowych.
więcej – https://wirtualnynowydwor.pl/bezpieczna-droga-do-szkoly-2/

podkom. Szymon Koźniewski

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.