Kronika Kryminalna od 11 do 17 czerwca

Przedstawiamy kolejną Kronikę Kryminalną przygotowaną przez Rzecznika Prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim za okres od 11 do 17 czerwca.

NOWY DWÓR MAZOWIECKI
ul. Paderewskiego– kradzież roweru

Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie w nocy z 12/13 czerwca dokonał/li kradzieży roweru młodzieżowego z klatki schodowej. Pokrzywdzony oszacował straty na ok. 1300 zł. Aktualnie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie. Jednocześnie policjanci zwracają się do osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia, o kontakt z nowodworską komendą.

ul. Pileckiego – nietrzeźwy kierujący
17 czerwca po 7.00, policjanci prewencji zatrzymali do kontroli 17-letniego kierującego osobowym Peugeotem. Nastolatek po przebadaniu miał ponad 1, 5 promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i bez prawa jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Więcej – https://wirtualnynowydwor.pl/nowy-dwor-maz-pijany-17-latek-za-kierownica-peugeota/

POMIECHÓWEK
Stanisławowo – nietrzeźwy kierujący

Z 15/16 czerwca, policjanci z Pomiechówka zatrzymali do kontroli 21-letniego kierującego osobową Skodą. Mężczyzna po przebadaniu miał blisko promil alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i straci prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

NASIELSK
ul. Młynarska – kradzież telefonu

Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie 15 czerwca przed południem, dokonał/li kradzieży telefonu komórkowego znajdującego się za ladą sklepową. Pokrzywdzony oszacował straty na ok. 2000 zł. Aktualnie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie. Jednocześnie policjanci zwracają się do osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia, o kontakt z nasielskim komisariatem.

Cieksyn – nietrzeźwy kierujący
13 czerwca po 22.00, policjanci z Nasielska zatrzymali do kontroli 69-letniego kierującego osobowym Hyundai. Mężczyzna po przebadaniu miała blisko 2 promile alkoholu w organizmie i nie posiadał przy sobie dokumentów. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i straci uprawnienia. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

CZOSNÓW
ul. Gminna – kradzież z domu

Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie 14 czerwca późnym popołudniem, dokonał/li kradzieży m.in. sprzętu elektronicznego oraz gotówki, z niezamkniętego budynku mieszkalnego. Pokrzywdzony oszacował straty na ponad 2400 zł. Aktualnie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie. Jednocześnie policjanci zwracają się do osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia, o kontakt z czosnowskim komisariatem.

KOLEJNY ŚMIERTELNY WYPADEK. KIEROWCO WŁĄCZ OSTROŻNOŚĆ!
Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło 12 czerwca przed godziną 16.00 w Nowym Dworze Mazowieckim. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł 35-letni rowerzysta. Apelujemy do wszystkich kierowców i pozostałych użytkowników dróg o rozwagę, ostrożność oraz respektowanie przepisów drogowych. Pamiętajmy, że przepisy ruchu drogowego, ograniczenia prędkości oraz znaki drogowe są po to, by się do nich dostosować!
więcej – https://wirtualnynowydwor.pl/modlin-twierdza-smiertelnie-potracil-rowerzyste/

Foto: Wirtualny Nowy Dwór 

DOPALACZE TO ŚMIERTELNE ZAGROŻENIE!
W ostatnim czasie na terenie kraju odnotowano kolejne przypadki zatrucia groźnymi dla zdrowia i życia substancjami tzw. dopalaczami. Na rynek zostały wypuszczone środki stanowiące ogromne zagrożenie dla życia i zdrowia ludzkiego. Policjanci ostrzegają: producenci i sprzedawcy kierując się zyskiem, za nic mają ludzkie życie. Nie kupuj i nie próbuj zażywać dopalaczy.
więcej – http://www.policja.waw.pl/pl/dzialania-policji/aktualnosci/46469,Dopalacze-to-smiertelne-zagrozenie.html

RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ W RAMACH „KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO…”
W miniony weekend policjanci z nowodworskiej komendy oraz dzielnicowi z Zakroczymia, uczestniczyli w piknikach rodzinnych: „Dni Nowego Dworu” oraz „0% alkoholu-100% zabawy”. Dla uczestników spotkania przygotowany został pokaz sprzętu wykorzystywanego w codziennej służbie. Spotkanie było też dobrą okazją do pokazu filmu promującego zawód policjanta. Starszym uczestnikom prezentowano założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mundurowi rozdawali także ulotki informacyjne na temat bezpieczeństwa nad wodą oraz zainaugurowali akcję edukacyjną pn.: „Domowa Apteczka-Tylko Bezpieczna”. Poniżej przedstawiamy fotorelację z tych wydarzeń.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/79655,Razem-mozemy-wiecej-w-ramach-quotKreci-mnie-bezpieczenstwoquot.html

podkom. Szymon Koźniewski

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.