Kronika Kryminalna od 11 do 17 grudnia

Publikujemy najnowszą kronikę kryminalną za okres od 11 do 17 grudnia. Materiał przygotowany przez Rzecznika Prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.


NOWY DWÓR MAZOWIECKI
ul. Leśna– kradzież portfela

Według ustaleń policjantów nn sprawca/y 17 grudnia w jednym z dyskontów sklepowych, dokonał/li kradzieży portfela z torebki z zawartością dokumentów i gotówki. Pokrzywdzony oszacował straty na ok. 65 zł. Aktualnie postępowanie w tej sprawie prowadzone jest nowodworskiej komendzie.

ul. Młodzieżowa– nietrzeźwy kierujący
16 grudnia przed 12.00 policjanci prewencji zatrzymali do kontroli 45-letniego kierowcę Peugeota Partnera. Po przebadaniu alkomatem mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

CZOSNÓW
Łomna– wypadek drogowy

16 grudnia przed 21.00 na drodze 7 w kierunku Warszawy doszło do zdarzenia drogowego z udziałem rowerzysty. Według wstępnych ustaleń policjantów 48-letni kierujący Volvo XC60 potrącił przejeżdżającego przez przejście dla pieszych 17-letniego rowerzystę. Mężczyzna z obrażeniami trafił do szpitala. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Aktualnie w tej sprawie prowadzone jest postępowanie w celu wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia.

ZAKROCZYM
Janowo– kradzież z włamaniem do garażu

Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie w nocy z 12 na 13 grudnia, dokonał/li kradzieży z włamaniem do garażu skąd zabrali głównie elektronarzędzia. Pokrzywdzony oszacował straty na ok. 2000 zł. Aktualnie postępowanie w tej sprawie prowadzone jest w nowodworskiej komendzie. Jednocześnie policjanci zwracają się o pomoc do wszystkich osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia.

Strubiny– kradzież przyczepki samochodowej
Według ustaleń policjantów nn sprawca/y 14 grudnia z pobocza drogi, dokonał/li kradzieży przyczepki samochodowej. Pokrzywdzony oszacował straty na ok. 4500 zł. Aktualnie postępowanie w tej sprawie prowadzone jest nowodworskiej komendzie. Jednocześnie policjanci zwracają się o pomoc do wszystkich osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia.

ul. Trębki Nowe– nietrzeźwy kierujący
11 grudnia po 10.00 policjanci WRD zatrzymali do kontroli kierującego Skodą Citigo. Jak się okazało 23-letni mężczyzna miał blisko promil alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

POMIECHÓWEK
ul. Kolejowa– kradzież trakcji kolejowej

Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie 17 grudnia, późnym wieczorem, dokonał/li kradzieży 400 m trakcji kolejowej, co spowodowało unieruchomieniem pociągów w kierunku Warszawy i Gdańska. Pokrzywdzony oszacował straty na ok. 1000 zł. Aktualnie postępowanie w tej sprawie prowadzone jest w nowodworskiej komendzie. Jednocześnie policjanci zwracają się o pomoc do wszystkich osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia.

Kosewko– nietrzeźwy kierujący
12 grudnia przed 23.00 policjanci z Pomiechówka zatrzymali do kontroli kierującego Oplem Corsą. Jak się okazało 21-letni mężczyzna miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Ponadto kierowca nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdów. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i bez prawa jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

ul. Wojska Polskiego – wypadek drogowy
15 grudnia po 8.00 doszło do zdarzenia dwóch pojazdów. Według wstępnych ustaleń policjantów 33-letni kierujący Toyotą nie dostosował prędkości do warunków na drodze, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w bok Seata, którym jechała 29-letnia kobieta z 3 –letnim chłopcem. Dziecko zostało przewiezione na badania diagnostyczne do szpitala. Aktualnie w tej sprawie prowadzone jest postępowanie w celu wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia.

„RAZEM BEZPIECZNIE” W NASIELSKU
12 grudnia o 17.00 w kinie „NIWA” odbyła się debata pn.: „Porozmawiajmy o
bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Do udziału w przedsięwzięciu zaproszono samorządowców, przedstawicieli instytucji współpracujących, na co dzień z Policją oraz przede wszystkim lokalną społeczność. W debacie wzięli udział: Burmistrz Nasielska Bogdan Ruszkowski oraz Komendant Powiatowy Policji mł. insp Marek Chodakowski.
Więcej- http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/75575,quotRazem-bezpieczniequot-w-Nasielsku.html

UWAGA! ŚLISKO NA DROGACH!
Tylko 14 grudnia na terenie powiatu doszło do 13 kolizji. Na szczęście nie było osób poszkodowanych, w zdarzeniach zostały uszkodzone tylko samochody. Zimowe warunki atmosferyczne nie sprzyjają kierowcom. Przypominamy, że nasze bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych. Aby uniknąć niebezpiecznych zdarzeń na drodze apelujemy do pieszych i kierujących o zachowanie rozwagi.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/75645,Uwaga-Slisko-na-drogach.html

podkom. Szymon Koźniewski

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.