Kronika Kryminalna od 17 do 23 września

Przedstawiamy aktualne wydanie Kroniki Kryminalnej przygotowanej przez Rzecznika Prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim za okres od 17 do 23 września.

NOWY DWÓR MAZOWIECKI
ul. Targowa – kradzież portfela
Według ustaleń policjantów nn sprawca/y 19 września w godzinach przedpołudniowych, na targowisku miejskim, wykorzystując nieuwagę właściciela, dokonał/li kradzieży portfela z torebki. Pokrzywdzony oszacował straty na ok. 100zł. Aktualnie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie. Jednocześnie policjanci zwracają się do osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia, o kontakt z nowodworską komendą.

ul. Targowa – kradzież portfela
Według ustaleń policjantów nn sprawca/y 19 września w godzinach przedpołudniowych, na targowisku miejskim, wykorzystując nieuwagę właściciela, dokonał/li kradzieży portfela z torebki. Pokrzywdzony oszacował straty na ok. 500zł. Aktualnie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie. Jednocześnie policjanci zwracają się do osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia, o kontakt z nowodworską komendą.

ul. Okunin– nietrzeźwy kierujący
20 września przed 10.00, policjanci prewencji zatrzymali do kontroli 47-letniego kierującego VW Passat. Mężczyzna po przebadaniu miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i straci uprawnienia. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

POMIECHÓWEK
Stanisławowo– nietrzeźwy kierujący
23 września po północy, policjanci z Pomiechówka zatrzymali do kontroli 18-letniego kierującego Fiat Punto. Mężczyzna po przebadaniu miała ponad promil alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i straci uprawnienia. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

ul. Mostowa– nietrzeźwy kierujący
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/81598,Pijany-i-zakazem-jechal-osobowym-renault.html

NASIELSK
Jaskółowo– nietrzeźwy kierujący
23 września po 11.00, policjanci z Nasielska zatrzymali do kontroli 65-letniego kierującego Opel Astra. Mężczyzna po przebadaniu miała ponad pół promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i straci uprawnienia. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

CZOSNÓW
Kazuń Nowy – wypadek drogowy

17 września przed 21.00, policjanci WRD zostali wezwanie do zdarzenia drogowego. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy 34-letni kierujący skuterem uderzył w sarnę, która nagle wtargnęła na drogę. W wyniku zdarzenia kierowca jednośladu i jego 5-letni pasażer trafili do szpitala. Kierowca był trzeźwy. Aktualnie policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia drogowego.

Cybulice Małe – wypadek drogowy
22 września przed 4.00, policjanci WRD zostali wezwanie do zdarzenia drogowego. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy 52-letni kierujący VW Cady prawdopodobnie chcąc uniknąć zderzenia z sarną, podczas hamowania stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do przydrożnego rowu gdzie auto przewróciło się na dach. W wyniku zdarzenia kierowca VW trafili do szpitala. Był trzeźwy. Aktualnie policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia drogowego.

POSZUKUJEMY ŚWIADKÓW WYPADKU
Wydział Dochodzeniowo-Śledczy nowodworskiej komendy poszukuje świadków wypadku, który miał miejsce 28 lipca br. przed 15.00 w Zakroczymiu, 337 km trasy nr 7, na pasie w kierunku Warszawy. Doszło tam do „dachowania” VW Jetta. Kierowca i pasażerki trafili do szpitala. Niestety po kilkunastu dniach jedna z kobiet zmarła w szpitalu. Wszystkie osoby, które były bezpośrednimi świadkami zdarzenia, proszone są o kontakt pod nr tel.: 22 775 33 05 lub 22 775 22 01-04.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/81502,Poszukujemy-swiadkow-wypadku.html

UWAGA NA ZŁODZIEI KIESZONKOWYCH!
Nowodworska Policja apeluje do wszystkich mieszkańców naszego powiatu, aby uważać na kradzieże kieszonkowe. Proceder dokonywany jest przede wszystkim w środkach komunikacji miejskiej i placach targowych. Kieszonkowcy działają przeważnie w grupach kilku osobowych, mogą wśród nich być dzieci lub kobiety, często elegancko ubrani. Szczególnie łatwo ofiarami złodziei kieszonkowych padają, mężczyźni trzymający portfele w tylnej kieszeni spodni oraz kobiety z torebkami przewieszonymi przez ramię. Niestety w ostatnim czasie policjanci odnotowali przypadki takich kradzieży na nowodworskim targowisku. więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/81581,Uwaga-na-zlodziei-kieszonkowych.html

PROGRAM INFORMACYJNO-EDUKACYJNY PN. „KIBIC”
Program informacyjno – edukacyjny pn. „KIBIC” adresowany jest do uczniów 8 klas szkoły podstawowej oraz oddziałów gimnazjalnych. Dotyczy realizacji zagadnień z zakresu propagowania właściwego zachowania się młodych osób podczas imprez sportowych. Ponadto obejmuje obszar poprawnego zachowania się w przypadku zetknięcia się z zagrożeniami, jakie mogą być następstwem nieodpowiednich form kibicowania innych uczestników imprez sportowych
więcej – http://wprewencji.policja.waw.pl/wp/profilaktyka-spoleczna/programy-i-dzialania-pr/304,Program-informacyjno-edukacyjny-pn-KIBIC.html

podkom. Szymon Koźniewski

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.