Kronika Kryminalna od 19 do 25 marca

Publikujemy najnowszą Kronikę Kryminalną za okres od 19 do 25 marca. Materiał przygotował Rzecznik Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

NOWY DWÓR MAZOWIECKI
ul. Słowackiego – kradzież z włamaniem do pawilonu handlowego
Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie w nocy z 18/19 marca, dokonał/li kradzieży z włamaniem do pawilonu handlowego, skąd zabrali portfel z gotówką. Pokrzywdzony oszacował straty na ponad 2500 zł. Aktualnie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie. Jednocześnie policjanci zwracają się do osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia, o kontakt z nowodworską komendą.

ul. Jasna– kradzież z włamaniem do garażu
Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie w okresie od 19 do 22 marca, dokonał/li kradzieży z włamaniem do garażu, skąd zabrali komplet kluczy nasadowych. Pokrzywdzony oszacował straty na ok. 400 zł. Aktualnie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie. Jednocześnie policjanci zwracają się do osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia, o kontakt z nowodworską komendą.

CZOSNÓW
Kazuń Bielany – nietrzeźwy kierujący

W nocy z 24/25 marca przed, policjanci z Czosnowa zatrzymali do kontroli 23-letniego kierowcę Seat Toledo. Po przebadaniu mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i straci prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

DZIAŁANIA „SZKOLNY AUTOBUS”
Policjanci nowodworskiej drogówki, prowadzili wczoraj działania pn.: „Szkolny Autobus”. Głównym celem akcji jest ujawnianie i eliminowania nieprawidłowości w przewozie dzieci i młodzieży. W jednym przypadku funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny autobusu, z uwagi na jego zły stan techniczny.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/77654,Dzialania-quotSzkolny-Autobusquot.html

RAZ, DWA, TRZY – ZGINIESZ TY!
Podejmujesz tysiące decyzji każdego dnia. Ale czy zawsze zdajesz sobie sprawę, że złe decyzje na drodze mogą być śmiertelne? Wielu tragicznych w skutkach zdarzeń można by uniknąć, dokonując właściwych wyborów. Przypomina o tym nowa ogólnopolska kampania społeczna pn. „Raz, dwa, trzy – zginiesz TY! Jej mocnym akcentem jest m.in. „spowiedź” drogowego zabójcy i spot nakręcony w prosektorium z udziałem znanego z wielu ról filmowych Janusza Chabiora.
więcej – http://www.policja.waw.pl/pl/dzialania-policji/aktualnosci/45552,Raz-dwa-trzy-zginiesz-Ty.html

„BEZPIECZNY PIESZY” – DZIAŁANIA WRD
Nowodworscy policjanci drogówki prowadzili kolejne w tym roku, działania kontrolno – prewencyjne na rzecz bezpieczeństwa pieszych. Celem akcji jest wyeliminowanie nieprawidłowych zachowań zarówno pieszych, jak i kierujących oraz wyrobienie w uczestnikach ruchu drogowego przeświadczenia o intensywności ich prowadzenia i nieuchronności odpowiedzialności za działania sprzeczne z prawem.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/77739,quotBezpieczny-Pieszyquot-dzialania-WRD.html

SPOTKANIE W NOWODWORSKIM GIMNAZJUM
W minionym tygodniu, st. sierż. Sylwia Ochmańska, odwiedziła uczniów nowodworskiego gimnazjum nr 3. Funkcjonariuszka na spotkaniu poruszyła wiele ważnych tematów dotyczących odpowiedzialności karnej nieletnich. Młodzież klas dowiedziała się o konsekwencjach prawnych negatywnych zachowań, przybliżone zostały im także środki wychowawcze stosowane przez Sąd Rodzinny i Nieletnich. Prowadzona pogadanka była doskonałą okazją, aby uświadomić młodym ludziom, jak nie wpaść w konflikt z prawem.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/77771,Spotkanie-w-nowodworskim-gimnazjum.html

podkom. Szymon Koźniewski

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.