Kronika Kryminalna od 23 do 27 lipca

Przedstawiamy najnowszą kronikę kryminalną przygotowaną przez Rzecznika Prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim za okres o 23 do 27 lipca.

NOWY DWÓR MAZOWIECKI
ul. Warszawska – kradzież saszetki

Według ustaleń policjantów nn sprawca/y 27 lipca w godzinach przedpołudniowych, wykorzystując nieuwagę właściciela, dokonał/li kradzieży saszetki z dokumentami, która znajdowała się w schowku pojazdu. Pokrzywdzony oszacował straty na ok. 200zł. Aktualnie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie. Jednocześnie policjanci zwracają się do osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia, o kontakt z nowodworską komendą.

ul. Pileckiego – nietrzeźwy kierujący
24 lipca przed 21.00, policjanci prewencji zatrzymali do kontroli 38-letniego kierującego skuterem. Mężczyzna po przebadaniu miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i straci prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

CZOSNÓW
Dębina – nietrzeźwy kierujący

25 lipca po 17.00, policjanci z Czosnowa zatrzymali do kontroli 41-letniego kierującego skuterem. Mężczyzna po przebadaniu miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i straci prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Kazuń Nowy – nietrzeźwy kierujący
26 lipca przed 20.00, policjanci WRD zatrzymali do kontroli 34-letniego kierującego VW Golf. Mężczyzna po przebadaniu miał blisko promil alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i straci prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

ZAKROCZYM
ul. Warszawska – nietrzeźwy kierujący

25 lipca po 18.00, policjanci z Zakroczymia zatrzymali do kontroli 57-letniego kierującego skuterem. Mężczyzna po przebadaniu miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i straci prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

ZADBAJMY O BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS ŻNIW!
Rozpoczęły się żniwa. Koszenie zboża, zbieranie słomy oraz siana to nieodłączny element prac polowych w tym okresie. Jest to także czas wzmożonego ruchu maszyn rolniczych na drogach, dlatego też kierujący nimi powinni przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa, zarówno podczas jazdy, jak i w czasie prac na polach. Policjanci apelują o rozsądek i rozwagę w trakcie żniw.

WAKACYJNE KONTROLE AUTOKARÓW
Trwają wakacje. Trwają wyjazdy dzieci na wypoczynek. Aby mieć pewność, że nasze dziecko pojedzie w trasę sprawnym autokarem i z trzeźwym kierowcą, możemy o pomoc poprosić nowodworskich policjantów. Funkcjonariusze sprawdzą pojazd i kierującego. Co najmniej tydzień przed wyjazdem należy skontaktować się z Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego tel. 22 60-44-237, z dyżurnym komendy tel. 22 775-22-01 do 04 lub poprzez e-mail: [email protected].

podkom. Szymon Koźniewski

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.